Головна Політика Начальник Волинської ОВА зустрівся з Люблінським воєводою

Начальник Волинської ОВА зустрівся з Люблінським воєводою

719

Сьогодні, 22 вересня 2022 року, начальник ОВА Юрій Погуляйко обговорив з Люблінським воєводою Лехом Справкою ситуацію на українсько-польському кордоні, допомогу українським біженцям та подальшу співпрацю між регіонами.

Під час зустрічі Лех Справка розповів, що відповідно до виданих ідентифікаційних кодів (PESEL) у воєводстві зареєстровано 62 тис. 315 українців. Загалом через Люблінський регіон пройшло майже три мільйони біженців з України. Також в освітніх закладах округу навчається понад 9 тисяч дітей з нашої країни.

«Ми спостерігаємо зменшення кількості біженців, які проживають у державних закладах. Наразі це близько чотири тисячі людей. Раніше кількість переселенців сягала до вісімнадцяти тисяч, – сказав Люблінський воєвода. – Багато хто працевлаштувався, знайшов житло і проживає самостійно. Водночас певна кількість українців повернулися додому».

Лех Справка також зазначив, що з початком зими вони очікують на нову хвилю біженців. Зокрема, у воєводстві уже підготували понад 25 тисяч додаткових місць для розселення.

«Дякую за все, що ви робите для нас. За гуманітарні вантажі переселенцям і військовим. Та за те, що даєте прихисток українцям. Нашим воїнам легше йти у бій, коли родина в безпеці. Ми цінуємо вашу допомогу та сподіваємося на подальшу співпрацю», – сказав Юрій Погуляйко.

Очільник області також розповів, що зараз в комфортних умовах на Волині можна розмістити понад одинадцять тисяч людей. Якщо ця кількість збільшиться у разі загострення бойових дій, то, ймовірно, українці шукатимуть прихисток у Польщі.

На питання воєводи яка потрібна допомога наразі, то начальник ОВА розповів що переселенцям, які проживають на території Волинської області, в осінньо-зимовий період стануть в нагоді генератори, теплий одяг, техніка, планшети для навчання онлайн тощо.

Окрім того, обговорили ситуацію на українсько-польському кордоні. Юрій Погуляйко подякував сусідам, що вдалося зменшити чергу з вантажівок на пункті пропуску «Ягодин-Дорогуськ». На ранок 22 вересня вона становила більше 160 вантажівок. Зокрема, польська сторона збільшила кількість фахівців та час роботи ветеринарно- і фітосанітарного контролю товарів. Своєю чергою, пусті вантажівки перетинали кордон через ПП «Устилуг-Зосін».

Як відзначив Лех Справка, збільшення пропускної спроможності пункту пропуску – результат спільної роботи усіх служб: як з польського, так і українського боку.

За результатами зустрічі учасники обмінялися контактами для подальшої співпраці.