Головна Політика «Наше завдання – побудувати на Волині ефективну систему реабілітації», – Юрій Погуляйко

«Наше завдання – побудувати на Волині ефективну систему реабілітації», – Юрій Погуляйко

352

Завдання усіх – побудувати на Волині ефективну систему реабілітації, спрямовану на відновлення як фізичного, так і ментального здоров’я воїнів, їхніх родин та загалом усіх, хто її потребуватиме.

«Адже ми усі розуміємо, що найближчі 20-30 років питання реабілітації залишатиметься актуальним», – наголосив начальник Волинської ОВА Юрій Погуляйко під час чергового засідання Регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України у Волинській області.

Участь у засіданні також взяли заступники голови облдержадміністрації Олександр Троханенко, Тарас Шкітер, Луцький міський голова Ігор Поліщук та керівники профільних структурних підрозділів ОДА. Онлайн долучилися керівники районних військових адміністрацій.

Про розвиток та вдосконалення системи реабілітації цивільних та військових на Волині розповів начальник управління охорони здоров’я ОДА Юрій Легкодух.

Так, реабілітаційна допомога в області надається у 27 закладах охорони здоров’я, які підписали договір з Національною службою здоров’я України.

Загалом реабілітаційну допомогу в області надають:

✔️19 лікарів з фізичної та реабілітаційної медицини;

✔️2 лікарі з лікувальної фізкультури;

✔️65 фізичних терапевтів;

✔️36 ерготерапевтів;

✔️54 асистенти фізичного терапевта;

✔️27 асистентів ерготерапевта;

✔️34 клінічних психологи;

✔️14 психологів.

У медзакладах області розгорнуто 408 реабілітаційних ліжок для надання реабілітаційної допомоги, у тому числі 328 – для надання допомоги військовослужбовцям.

Цього року стаціонарну реабілітаційну допомогу отримали 4004 особи, з них – 1329 військовослужбовців.

Також Юрій Легкодух розповів, що у кластерних та надкластерних закладах охорони здоров’я створюються «палати героя», призначені для довгострокового перебування поранених захисників України, які перебувають в апалічному стані.

Окрім цього, в області триває підготовка медичних фахівців з надання якісної реабілітації, в тому числі психологічної. Для прикладу, курс «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP» пройшли 613 лікарів та 911 сестер медичних закладів охорони здоров’я області.

Забезпечується проходження навчання за курсом фахівцями спеціалізованої медичної допомоги, лікарями терапевтичного профілю та екстреної медичної допомоги. На теперішній час оволоділи знаннями 147 лікарів та 288 сестер медичних.

Фахівці КП «Медичний центр реабілітації учасників бойових дій Луцької міської територіальної громади» пройшли стажування за кордоном. Зокрема в Німеччині в рамках проєкту «Аврора» у сфері реабілітації та у Швеції за проєктом Благодійної Організації Repower (БО «БФ «Оновлення»).

Налагоджено тісну співпрацю із закладами освіти стосовно підготовки клінічних психологів. У 2024 році спеціалізацію за новою програмою проходять 12 психологів.