Головна Політика Оперативна інформація про ситуацію у Луцьку на 29 березня

Оперативна інформація про ситуацію у Луцьку на 29 березня

598

Оперативна інформація станом на 09 30

Вітаю, шановні лучани, шановні жителі громади!

На жаль, протягом вечора і цієї ночі було три повітряних тривоги. Дякувати Богу, обійшлося без обстрілів.

Станом на дану хвилину пожежа повністю загашена. Вчора ввечері вона була,фактично,ліквідована.

Однак продовжувалося гасіння окремих залишкових явищ. Тому ще раз хочу висловити вдячність працівникам ДСНС, які, фактично, півтори доби здійснювали гасіння пожежі на нафтобазі.

Щодо ситуації в громаді. Сьогодні всі комунальні установи, підприємства, організації забезпечують життєдіяльність міста у поточному режимі.

Транспорт працює в кількості 120 одиниць. Це найбільша кількість одиниць транспорту від 24 лютого. Сьогодні вже розпочав роботу маршрут 26а. Попередньо завтра має розпочати роботу маршрут № 25. Сподіваємося, що технічна сторона ситуації дасть можливість нам запустити ці автобуси на маршрут мікрорайону Володимирської і села Великий Омеляник. У разі необхідності будемо додавати ту чи іншу кількість транспорту за потребою.

Щодо світла та освітлення міста. Хочу сказати декілька слів. Багато людей звертаються з проханням: відключіть нам світло повністю. Ще раз наголошую і я про це говорив неодноразово (і в перші дні етапу війни), що повністю відключати світло нема такої необхідності. Тому що світломаскування у нас застосовується на окремих вулицях, а на всіх інших — не застосовується. Ми зробили черговий режим, або через один ліхтар світиться, або через два ліхтаря світиться світло переважно. Тому нема необхідності повністю відключати світло. Тому що освітлення міста потрібно для патрулювання, для виявлення диверсійно-розвідувальних груп, для протидії мародерам та іншим правопорушенням, для яких відсутність світла є позитивом. Тому не потрібно переживати, не потрібно панікувати з даного приводу. Ми консультуємося з військовими, поліцією та іншими правоохоронними органами і силовими структурами. На разі, ситуація зі світлом у місті нормальна. Непотрібно нічого відключати і повністю вимикати освітлення міста на ніч. Сьогодні не Друга світова війна і ті технології, методи і засоби ведення війни, які застосовувалось тоді, вони сьогодні є неактуальними. Наведення ракет відбувається по супутнику, по координатах. Так само як і інші засоби і методи ведення війни, дозволяють вести її у темну пору доби з однаковою успішністю(незалежно від того чи є освітлення чи нема). На разі не ведуться бойові дії на території нашої громади, дякувати Богу, тому відключати освітлення не потрібно.

Хочу нагадати, що сьогодні перший день роботи нашого розмовного клубу, який започаткований Луцькою міською радою разом з нашим Волинським національним університетом. Запрошую на 16 годину у 108 аудиторію центрального корпусу університету. Для тих, хто хоче поглибити свої знання з української мови, для тих, хто хоче розпочати вивчення української мови. Можливо це буде актуально для вимушено переселених осіб. Запрошуємо вас сьогодні у перший день роботи нашого розмовного клубу.

Також хочу нагадати, що працює наш центр допомоги у драмтеатрі. Якщо ви бажаєте допомогти Збройним силам України, територіальній обороні, добровольчому формуванню нашої громади, іншим містам, де є гуманітарна катастрофа, просимо, будь ласка, звертайтеся і якщо маєте можливість і бажання, то допоможіть.

Також у нас працює центр допомоги для вимушено переселених осіб. Він працює у Палаці урочистих подій. Там збирають продукти харчування, дитяче харчування, одяг, дитячий одяг, засоби гігієни, дитячі меблі і таке інше. Тому якщо бажаєте допомогти сім’ям вимушено переселених осіб, просимо також звертатися туди і зробити ту чи іншу пожертву.

Дякую усім за увагу. На цю хвилину у мене все. Тримаймося. Вірмо у перемогу, віримо у Господа.

br/>Джерело – Луцька міська рада