Головна Політика “Повені та паводки на Волині – гостра водогосподарська проблема”, – Волинська ОДА

“Повені та паводки на Волині – гостра водогосподарська проблема”, – Волинська ОДА

9270

Волинська обласна державна адміністрація розглянула рішення Волинської обласної ради від 16.05.2019 №23/77 “Про запит депутата обласної ради Бондаря В.Н. щодо виділення коштів для проведення капітального ремонту внутрішньогосподарського каналу” .

 “Питання повеней та паводків на території області  є дійсно гострою водогосподарською проблемою

В останні роки, більше ніж весняні повені, шкоди завдають паводки. Це пов’язано із глобальними змінами клімату, що проявляються у збільшені кількості опадів протягом року і підвищенні середньорічної температури.

З цієї причини та у зв’язку із замуленням і заростанням рослинністю меліоративних каналів, які не спроможні вчасно пропустити великі об’єми води під час проходження повені та паводків, відбувається тривале підтоплення і затоплення значних територій, зокрема населених пунктів і прилеглих до них сільськогосподарських угідь, яке наносить значні матеріальні збитки та погіршує екологічний стан території.

Враховуючи, що пунктом 12 Постанови Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996 року № 1147 “Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів” передбачене виконання заходів щодо боротьби  з  шкідливою дією вод, до Регіональної екологічної програми Екологія 2016-2020″, затвердженої  рішенням обласної  ради від 10.02.2016 № 2/27 (зі змінами та доповненнями), за зверненнями місцевих органів влади та місцевого самоврядування включено ряд заходів з  очистки меліоративних каналів та посилення надійності гідротехнічних споруд.

Умовою співфінансування природоохоронного заходу “Капітальний ремонт внутрішньогосподарського каналу К-17-2-1а Прип’ятської осушувальної системи на території Здомишельської сільської ради Ратнівського району Волинської області” з обласного бюджету (обласного фонду охорони навколишнього природного середовища) є його наявність у Регіональній екологічній програмі “Екологія 2016-2020”, розроблена (у випадку необхідності відкоригована) проектно-кошторисна документація, яка отримала позитивні висновки, передбачені законодавством, та підтвердження замовником виконання вимог розпорядження голови облдержадміністрації від 15.01.2018 № 15 “Про затвердження Порядку надання і використання коштів субвенції з обласного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію природоохоронних заходів” в частині забезпечення співфінансування з відповідних місцевих бюджетів, у тому числі фондів охорони навколишнього природного середовища, в обсязі не менше 50 відсотків фінансового ресурсу, необхідного для виконання природоохоронного заходу.

Разом з цим інформуємо, що пропозиції щодо внесення змін до Регіональної екологічної програми “Екологія 2016-2020″ розглядаються та погоджуються на засіданні постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів та затверджуються відповідним рішенням сесії обласної ради”, – йдеться у відповіді ОДА.