Головна Політика Про гуманітарну допомогу, виїзд за кордон водіїв та обласну військову адміністрацію на...

Про гуманітарну допомогу, виїзд за кордон водіїв та обласну військову адміністрацію на Волині

1016

Гуманітарна допомога з-за кордону на Волинь проїжджає через кордон зеленими коридорами. Ніяких дозволів Волинської військової адміністрації для цього не треба.

Є декілька рішень Уряду, які визначають цей порядок.

Перше – про спрощений порядок пропуску гуманітарної допомоги, який для перетину кордону передбачає наявність лише товаро супровідних документів або заповнення декларації (вказується отримувач, відправник, транспорт і товар).

Форма декларації визначена Додатком до постанови Кабміну від 01 березня 2022 р. №174 в редакції постанови від 09 березня 2022 р. №235, https://bit.ly/3vYRlEL

Друге рішення – визначає що таке гуманітарна допомога, яка не потребує ніяких дозволів.

З повним переліком товарів, які підпадають під дію Постанови, та з формою декларації можна ознайомитися за посиланням https://bit.ly/3Crbjcm. Текст постанови https://bit.ly/3pTNJ34.

Так, певні групи товарів (наприклад, транспортні засоби, паливо, будівельні та хімічні матеріали) можуть бути визнані гуманітарною допомогою тільки за рішенням голови ОВА. При перевезенні цих груп товарів через митний кордон України треба до декларації надати відповідне рішення голови ОВА.

Для цього треба звернутись в Луцьку міську раду, РДА або ОДА. Такі розпорядження в обласній військовій адміністрації видаються щодня по кілька разів.

Ця позиція доведена митній та прикордонній службам.

Щодо виїзду кордон водіїв-чоловіків віком від 18 до 60 років: це також врегульовано рішеннями Уряду (Постановою КМУ № 194 від 03.03.2022 року). Детально про це за посиланням: https://bit.ly/3q1RG5P

Тож є два законні виходи:

перший – водії можуть зареєструватись в системі «Шлях», яка веде моніторинг виданих дозволів на міжнародні вантажні автомобільні перевезення,

другий – отримати погодження в обласній військовій адміністрації.

Такий порядок необхідний, аби запобігти зловживанням.

Координацією гуманітарної допомоги, яка надходить в область та відправляється в регіони, де цього потребують, займається багато людей. Від прикордонної та митної служб, працівників ОДА до волонтерів, котрі допомагають її сортувати та відправляти. Не приймає тут ніхто одноосібних рішень про прийняття, відправлення чи затримки на кордоні.

Усі працюють злагоджено, максимально швидко та для перемоги.