Головна Політика Прозорість і підзвітність: на Волині продовжують моніторити публічні закупівлі

Прозорість і підзвітність: на Волині продовжують моніторити публічні закупівлі

533

Проводять моніторинг у межах діяльності робочої групи «Прозорість та підзвітність». Так, з 27.05.2024 по 31.05.2024 в області замовниками оголошено закупівель орієнтовно на 39,5 млн грн.

Найбільш дороговартісний тендер на придбання устаткування для операційних блоків (система ендоскопічної візуалізації) оголошено 28 травня КП «Медичне об’єднання Луцької міської територіальної громади» на суму 8 млн грн. Подання пропозицій триватиме до 5 червня.

Загалом з початку цього року в області оголошено та проведено закупівель з кількістю лотів 46,17 тисяч на 6,25 млрд грн, що на 1,08 млрд грн перевищує показник аналогічного періоду 2023 року.

Окрім того, на попередніх засіданнях Робочої групи «Прозорість і підзвітність» розглядались можливі порушення законодавства під час використання бюджетних коштів.

За результатами засідання Робочої групи «Прозорість і підзвітність» територіальними Управліннями Західного та Південного офісу держаудитслужби проведені відповідні моніторинги закупівель, зокрема:

– встановлено порушення вимог пунктів 3 та 11-2 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів  України від 12.10.2022 № 1178 щодо процедур закупівлі Відділу освіти Колківської селищної ради Волинської області на закупівлю товару: «М’ясо», «Риба, рибне філе», «Сирні продукти», «Молочні продукти різні», «Вершкове масло» для закладів освіти Колківської селищної ради на загальну суму 1 131 350  гривень.

– встановлено порушення вимог частини третьої статті 22 Закону України «Про публічні закупівлі» та підпункту 1 пункту 44 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 щодо процедури закупівлі Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства виконавчого комітету Ковельської міської ради на закупівлю послуги «Поточний ремонт вулиці Заводська в місті Ковелі Волинської області» на загальну суму 7 695 495 гривень;

– встановлено порушення вимог частини п’ятої статті 8 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо процедури закупівлі Луцького спеціального комунального автотранспортного підприємства «ЛУЦЬКСПЕЦКОМУНТРАНС» на закупівлю товару «Спеціалізований вантажний самоскид RENAULT модель PREMIUM 380» на суму 2 414 400 гривень.