Головна Політика Розбудова Волині: результати роботи влади за жовтень

Розбудова Волині: результати роботи влади за жовтень

1613

Аби більш детально інформувати волинян про роботу обласної влади, облдержадміністрація запроваджує періодичні невеликі звіти щодо роботи упродовж минулого місяця. Сподіваємося, що така форма роботи сприятиме більш прозорому висвітленню діяльності місцевої влади та залученню громадян до ефективного управління регіоном на благо волинської громади.  

Отже, коротко про основне за попередній місяць:

Опалювальний сезон

Опалювальний сезон викликав багато занепокоєнь у волинян. Однак, чіткий алгоритм підписання договорів на забезпечення газом допоміг подолати паніку. Технічні особливості, що виникали при відновленні опалювального сезону, були оперативно ліквідовані. Станом на жовтень тарифи на газ були відповідно до Меморандуму, підписаного Президентом України Володимиром Зеленським.

«Зелена країна»

У жовтні Волинь активно долучилась до проведення Всеукраїнської акції «Зелена країна». В усіх лісництвах області об’єднаними зусиллями лісників та активних волинян відбулась висадка молодих саджанців дерев. Аналогічні акції пройшли у багатьох громадах, і нові зелені насадження з’явились біля навчальних закладів та будинків культури. Загалом на Волині в рамках осінньої лісокультурної кампанії-2021 вже висаджено 2,6 млн штук сіянців та саджанців основних і декоративних порід. Як відзначає Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Волинь – серед областей-лідерів у реалізації програми Президента України «Зелена країна», адже перший мільйон із загальнонаціонального мільярда висадили саме в нашій області.

«Велике будівництво»

Збільшилась кількість якісного дорожнього покриття на місцевих автошляхах Волині. Протягом жовтня проведено плановий ремонт на дорогах області загальною протяжністю більше 170 кілометрів. Здано в експлуатацію дитячий садок у селі Жиричі Ковельського району. Триває реконструкція стадіону «Локомотив». Реалізується масштабний проект з відновлення Замку Радзивілів: загальна вартість робіт становить 474 мільйони гривень. Волинь отримала вже перший транш з державного бюджету на суму 10 мільйонів гривень для проведення археологічних робіт на території замку.

Україна «без паперів»

В усіх ЦНАПах Волинської області стала доступною «Дія.QR». Мешканцям Волині, які мають цифрові документи в «Дії», більше не потрібно брати з собою паперові, щоб отримати державні послуги в ЦНАПах. Не потрібно переживати чи не забули ви документи, думати де відксерити їх, сканувати, наприклад, паспорт. Достатньо мати цифрові документи в застосунку «Дія». До слова, цифрову технологію «Дія.QR» застосовують усі місцеві ЦНАПи: Луцьк, Ковель, Боратин, Ківерці, Берестечко, Вишнів, Володимир-Волинський, Камінь-Каширський, Голоби, Городище, Горохів, Дубове, Заболоття, Заброди, Затурці, Зимне, Іваничі, Колки, Колодяжне, Копачівка, Литовеж, Локачі, Любешів, Любомиль, Маневичі, Мар’янівка, Нововолинськ, Овадне, Павлівка, Підгайці, Поворськ, Прилісне, Ратне,Рівне, Рожище, Сереховичі, Стара Вижівка, Торчин, Турійськ, Устилуг, Цумань, Шацьк. Отримуйте послуги комфортно!

«Стравінський та Україна»

В обласному центрі відбувся 18-ий музичний фестиваль «Стравінський та Україна», який об’єднав колективи та соло-виконавців в один масштабний проект на сценах закладів культури. Складна та невід’ємна організаційна робота якого дала значимий результат! «Стравінський та Україна» – справжня візитівка культурної Волині та інфопривід для багатьох публікацій у ЗМІ. До слова, в рамках фестивалю вкотре відбувся розподіл та вручення премій переможцям у галузі літератури, культури і мистецтва 2021 року – у розмірі 5 000 гривень кожному.

600-річчя з’їзду монархів у Луцьку

Всім відомо, які події відбулися у Луцьку у 1429 році. Тому ми хочемо у 2029 році в області зробити масштабне свято і відзначити цю подію на державному рівні. Саме для цього було створено оргкомітет за участю місцевої та обласної влади. Перше засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення в області 600-річчя з’їзду європейських монархів у місті Луцьку відбулось у жовтні. Попереду – чимало роботи, і перші кроки уже зроблено.

Меморандум про співпрацю

Важливо, щоб українське кіно розвивалося не лише на папері – а в реальному житті. Щоб це стало можливим – підписали Меморандум про співпрацю між Волинською облдержадміністрацією, Одеською кіностудією та Волинською кінокомісією. Представлення у фільмах Луцька та прекрасної мальовничої Волині сприятиме промоції міста та області загалом, адже кіноіндустрія це не лише культура, а й економіка. До слова, гарним початком зазначеної співпраці став допрем’єрний показ у Луцьку фільму Одеської кіностудії «Чому я живий».

Туризм

Здано в експлуатацію 6 нових рекреаційних пунктів у Ковельському, Володимир-Волинському, Прибузькому, Маневицькому, Колківському лісових господарствах та ДП «СЛАП «Ратнеаголіс». Волинь має унікальні туристичні та природні ресурси, однак не завжди цей ресурсний потенціал використовується ефективно. Нові туристично-рекреаційні об’єкти, облаштовані та відновлені волинськими лісогосподарськими підприємствами, зроблять нашу область привабливішою як для українських, так і для іноземних туристів, та потенційних інвесторів.

Ринок землі

У жовтні підвели підсумки перших 100 днів ринку землі на Волині. З початку земельної реформи в області відчужено 1211 земельних ділянок загальною площею 1731,8 га. Майже 100 тисяч гектарів земель передано територіальним громадам, які мають повну автономію щодо управління наявними земельними ресурсами. Наразі громади працюють над аудитом земель та розробкою генеральних планів.