Головна Політика Сесії з присмаком скандалу, або як завершує бюджетний рік Шацька ОТГ­

Сесії з присмаком скандалу, або як завершує бюджетний рік Шацька ОТГ­

2734
сесія Шацької ОТГ

13 грудня продовжила ро­боту чергова 41-а сесія Шацької селищної ради. Нагадаю, 11 грудня пленарне засідання ради не відбулося, оскільки сек­ретар Людмила Цевух заявила про намір достроково припи­нити свої повноваження депу­тата і секретаря селищної ради.

Ініціювала продовження сесії постійна комісія Шацької се­лищної ради сьомого скликання з питань прав людини, закон­ності, депутатської діяльності та етики, лісового госпо­дар­ства, регуляторної політики в сфері господарської діяль­ності. Депутати одностайно, на пропозицію постійної комісії, обрали головуючого на сесії, яким став депутат Іван Коваль. Обранці громади внесли зміни в порядок денний, включивши в нього, зокрема, питання про розгляд заяви секретаря Люд­мили Цевух про дострокове складання нею повноважень секретаря се­лищної ради і депутата.

За законом, прийняття рі­шен­ня по заяві секретаря від­бува­лося шляхом таємного го­ло­су­ван­ня. Результат волеви­яв­лення:13 депутатів – за скла­дання повноважень секретаря, 10 – проти, 1 – утримався. Отже, обран­ці не прийняли рі­шення, відповідно не задово­льнивши заяву Людмили Цевух і зали­шивши її чинним секре­тарем.

Після цього чергова сесія Ша­цької селищної ради завер­шилася. Водночас Людмила Це­вух написала повторну заяву з проханням про складання пов­новажень секретаря від 13 грудня, а група депутатів се­лищної ради повідомила, що ініціює скликання за­сі­дання ради вже на 14 грудня, під час якого обранці мали розглянути другу заяву про складання пов­новажень секретаря.

Наступного дня сесійна епопея продовжилася. На початку засідання 42-ї сесії Людмила Степанівна повідомила, що відкликає свою заяву про складання повноважень.

– Сесія – це невелика зрима частина того, що робиться в Шацькій селищній раді. В певний час я відчула недовіру і те, що, можливо, не справляюся зі своїми обов’язками. В мене була не­проста розмова з колегами, депутатами, після чого я вирішила йти далі, – зазначила секретар.

Отож, конфлікт, з якого, здавалося, немає виходу, успішно ней­тралізували, і сесія розпочала повноцінну роботу на чолі з чинним секретарем. На порядок денний засідання були внесені нагальні питання, у вирішенні яких не можна було зволікати, а саме про зміни до бюджету, про спрямування державних коштів на прид­бання житла для дітей-сиріт громади, про фінансову автономність закладів освіти, надання одноразової матеріальної допомоги.

На початку обранці громади озвучили запити і звернення з актуальних питань. Від Богдана Тимошука надійшли запити про необхідність передбачення в селищному бюджеті на 2019 рік коштів на будівництво футбольного поля зі штучним покриттям в Шацькій школі-гімназії; на виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію шкільного стадіону та будівництво бігових доріжок з поліуретановим покриттям у цьому ж навчальному закладі; на виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт дороги по вулиці Данила Галицького в смт Шацьк. Депутат Леонід Цюпях озвучив запит про необхідність передбачення на наступний рік коштів на відновлення вуличного освітлення на вулицях Лугова, Озерна і Лісова смт Шацьк. В запиті Олександра Постернака йшлося про нагальну потребу виготовлення нового генерального плану села Мельники. Віра Ковальчук просила посприяти у вирішенні проблеми з внесенням показників лічильника електроенергії по телефону, бо, з її слів, за вказаним номером неможливо додзвонитися. Також депутатка порушила актуальне питання проведення світла до нових жит­лових кварталів селища Шацьк.

Депутати одноголосно підтримали запити своїх колег.

Про внесення змін до рішення селищної ради про бюджет на 2018 рік інформувала Надія Дударчук, головна бухгалтерка селищної ради. З її слів, за 10 місяців 2018 року до загального фонду селищного бюджету надійшло 21 019 547 гривень власних доходів, що становить 105,6% до призначень на звітний період. Перевиконання складає 1 220 388 гривень. Проаналізувавши перевиконання та врахувавши річні суми надходжень по кожному виду доходів, селищна рада запропонувала депутатам внести зміни до рішення про бюджет.

Якщо податки на доходи фізичних осіб, рентна плата за спе­ці­альне використання лісових ресурсів, орендна плата з юридичних і фізичних осіб та інші перевищили заплановані показники, то надходження сум з акцизного податку значно зменшилося.

– Акциз зменшився, бо дизпальне і цигарки везуть з Білорусі, де ці товари значно дешевші, – зауважила головна бухгалтерка.

Зміни видаткової частини загального фонду бюджету перед­бачали виплату заробітної плати працівникам селищної ради (у зв’язку зі збільшенням суми окладів з травня місяця), пра­цівникам загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів, Ша­цького БДЮТ та дитячо-юнацької спортивної школи, кошти на прид­бання комплектуючих до котла для ЗОШ І-ІІІ ст. села Прип’ять, а також на благоустрій населених пунктів.

Затвердивши зміни видаткової частини спеціального фонду, депутати спрямували кошти субвенції з державного бюджету в розмірі 700 тисяч гривень на придбання квартири в селі Світязь дітям-сиро­там Те­тя­ні та Аліні Бик, а також 338 тисяч гривень – на придбання однокімнатної квартири в місті Ново­волин­ськ Яро­славу Грицюку.

Питання про фінансову автономію закладів осві­ти Шацької селищної ради озвучив перед депу­татами Анатолій Павлей, начальник гуманітарного відділу Шацької селищної ради. З його слів, ОЗ НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» смт Шацьк, ЗОШ І-ІІІ ст. с. Прип’ять та заклад дошкільної освіти №1 «Росинка» смт Шацьк звернулися до селищної ради з прохання про надання їм фінансової автономії відповідно до нового закону про освіту.

– Фінансово незалежні шко­ли і дитсадки отри­мають статус розпорядника коштів третього рівня і відповідно право формувати кошториси і затверджувати бюджети. Керівник такого закладу осві­ти зможе самостійно укла­дати угоди з постачальниками продуктів, у випадку недобро­совісної роботи останніх – ро­з­ривати ці угоди. Окрім то­го, директор чи завідувач отри­має право регулювати пи­тання надбавок до заробітної плати чи преміальних своїм підлеглим, – наголосив Анато­лій Дмитрович.

На тому, що фінансова са­мо­стійність є великою відпо­відальністю для керівника, наголосила Людмила Науміч, завідувачка Шацького дит­садка №1 «Росинка». А також додала, що в разі отримання автономії дитячий заклад суворо кон­тро­люватиме співпрацю з підприємцями, які постачають продукти: «Адже якісні харчі, зокрема м’ясо – це здоров’я наших дітей».

Депутати проголосували за надання автономії школам і дит­садку, а також внесли відповідні зміни до статутів навчальних закладів.

На сесії Шацької селищної ради депутати розглянули питання про надання права секретарю селищної ради Людмилі Це­вух укласти договір з підприємцем Іваном Оліферчуком про орен­ду приміщення, в якому буде облаштований Центр надання адміністративних послуг Шацької ОТГ. Депутатка Світлана Гошовська повідомила, що Іван Оліферчук згідний надати перший поверх новобудови по вулиці 1 Травня під ЦНАП Шацької ОТГ. У разі позитивного рішення сесії планують укласти з підприємцем довгостроковий договір оренди на 10 років. Приміщення на сьогодні вже здане в екс­плуатацію, суму орендної плати порахують у від­повідності до оцінки майна.

– Ми упустили можливість побудувати новий ЦНАП. Тому сьогодні маємо докласти всіх зусиль, щоб пройти другий раунд фази впровадження Програми «U-LEAD з Європою». Тоді ЦНАП громади отримає оргтехніку і меблі від Євросоюзу, а в разі успішного виконання умов раунду – ще й автомобіль, – зазначила Світлана Гошовська.

Після обговорення депутати прийняли рішення про надання права секретарю селищної ради Людмилі Цевух укласти договір з підприємцем про оренду приміщення під ЦНАП.

Наприкінці обранці громади проголосували за надання одно­разової матеріальної допомоги 7-ми жителям Шацької ОТГ (від 600 до 3 000 гривень) на відшкодування збитків внаслідок пожежі, на утримання двох дітей з інвалідністю, на лікування та у зв’язку зі скрутним становищем.

Двом військовим – учасникам операції об’єднаних сил (далі – ООС), які служать за контрактом, депутати відмовили в наданні матеріальної допомоги в розмірі 10 тисяч гривень. Допомогу відтепер отримуватимуть лише ті військові, які нададуть селищній раді довідку, що вони дійсно брали участь у проведенні ООС на Сході України – задля уникнення спекуляцій з боку контрактників. На сесії депутати проголосували за внесення відповідних змін (а саме про обов’язкову довідку) до Порядку надання одноразової грошової допомоги особам, які зараховані на військову службу за контрактом.

Земельні питання, яких накопичилося декілька десятків, депутати планують розглянути на наступній черговій сесії селищної ради.

Мирослава ЦЮП’ЯХ