Головна Політика Ще три громади Волині затвердили програми інформатизації на 2023-2025 роки

Ще три громади Волині затвердили програми інформатизації на 2023-2025 роки

534

Горохівською міською, Вишнівською та Зимнівською сільськими радами затверджено програми інформатизації на 2023-2025 роки.

Метою програм є забезпечення реалізації державної та формування місцевої політики у сфері електронного урядування та електронної демократії, розвитку інформаційного суспільства, цифрових навичок та цифрових прав громадян, відкритих даних, розвитку місцевих електронних інформаційних ресурсів та сучасних інформаційних технологій, для ефективного прийняття управлінських рішень, а також підвищення якості життя жителів громади.

Відтак, серед пріоритетних напрямів програм інформатизації громад на 2023-2025 роки є:
-цифрова трансформація органу місцевого самоврядування;
-цифровізація публічних послуг;
-розбудова інфраструктури інформатизації в територіальній громаді;
-розвиток цифрової грамотності різних категорій громадян;
-стимулювання цифрової економіки територіальної громади.

У напрямку цифрової трансформації органу місцевого самоврядування заплановано впровадження інструментів е-демократії, моніторингової платформи «Відкрите місто», цифровізація туристичних маршрутів, обʼєктів культури та туристичних відвідувань, розвиток геоінформаційної системи містобудівного кадастру й містобудівного моніторингу, розробка Комплексних планів просторового розвитку громад тощо.

Слід зазначити, що з метою цифровізації публічних послуг програмами передбачено розширення надання публічних послуг і сервісів у режимі paperless, надання адміністративних послуг населенню через цифрові канали та Дія Центри, забезпечення ЦНАП обладнанням для QR-валідації в Дії / зчитування ID-карток, наявність IVR-системи для обміну інформацією, впровадження електронних інструментів у закладах освіти, забезпечення STEM/STEAM-лабораторіями та компʼютерною технікою.

Розбудова інфраструктури інформатизації в територіальних громадах передбачає забезпечення рад, заснованих ними підприємств, установ та організацій сучасною компʼютерною технікою, забезпечення безперешкодного доступу до високошвидкісного Інтернету всіх населених пунктів громади, проведення закупівлі робочої станції для оформлення та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон, придбання та модернізація технічних засобів кіберзахисту.

Крім того, програмами також передбачено стимулювання цифрової економіки територіальних громад, зокрема підтримка розвитку IT-сектору та стартапів у громадах, створення платформи місцевого Маркетплейсу Крафтових Продуктів від виробників громад, створення 3-D турів об’єктами туристичних відвідувань та закладами туристичної інфраструктури, запровадження технологічних інновацій: мобільні карти, QR-коди в об’єктах туристичної інфраструктури, маркування туристичних маршрутів та упровадження інтерактивної цифрової карти громади, оцифрування музейних фондів.

Фінансування заходів програм здійснюватиметься за рахунок коштів місцевих бюджетів, власних коштів підприємств, коштів виконавців, що залучаються до виконання програм, грантових коштів та інших джерел, не заборонених чинним законодавством. Водночас з метою економії бюджетних коштів впровадження багатьох заходів не потребує фінансового ресурсу.

Цифровізуємо Волинь далі! 💪