Головна Листи Педагоги Луцької міської територіальної громади допомагатимуть комунальникам в питанні організації сортування відходів...

Педагоги Луцької міської територіальної громади допомагатимуть комунальникам в питанні організації сортування відходів у громаді

593

Луцька міська територіальна громада активно працює в напрямку удосконалення шляхів та методів поводження з відходами, впровадження селективного збору відходів.

В кінці 2022 року розпочав свою діяльність окремий підрозділ ЛСКАП “Луцькспецкомунтранс” Центр управління відходами “Чистий Луцьк” на вул.Трункіна, 7. Одне з головних завдань підрозділу проведення просвітницьких заходів з дітьми та молоддю щодо основ та правил застосування роздільного збору побутових відходів. За час роботи Центру управління відходами до нього завітали вже сотні відвідувачів, учнів шкіл як міської громади, так і інших громад Волині та міст України в рамках ознайомлювальних навчальних екскурсів.

 

Дорослі мешканці нашої та сусідніх громад активно використовують можливості центру як місця, де можна не лише навчитися сортувати відходи, а й безплатно передати на гарантовану переробку більшість старих непотрібних речей, звільнити свій дім від сміття та запобігти збільшенню кількості відходів на полігоні у с.Брище.

 

З метою розвитку та удосконалення роботи даного підрозділу, створення креативних інформаційних продуктів, підготовки сценаріїв інформаційно-просвітницьких заходів з питань поводження з відходами з різновіковими групами дітей за сприяння комунального закладу “Центр професійного розвитку педагогічних працівників” (директор Світлана Куляк) створено творчу групу педагогів для підготовки навчальних матеріалів та інформаційно-пізнавальної поліграфічної продукції для дітей, що сприятиме активному поширенню знань та інформації про роздільний збір відходів, формуванню навичок правильного та свідомого сортування.

 

Напрацьовані матеріали надалі будуть видані у вигляді збірки творчих доробків педагогічних працівників Луцької міської територіальної громади та як роздатковий матеріал для дітей для домашньої роботи та для масового використання у навчально-виховних закладах громади, а також всіма зацікавленими особами та організаціями.

 

Сьогодні 8 червня творча педагогічна група ознайомилась з роботою Центру та спільно з керівником ЛСКАП “Луцькспецкомунтранс” Володимиром Марцинюком та начальником відділу екології Оксаною Лисак напрацювали та обговорили напрямки співпраці з питань організації сортування відходів у громаді та розвитку освітньої діяльності в даному напрямку роботи.

 

У центрі уваги має бути кожен мешканець громади з малечку і до старості, саме його просвіта та інформування має сформувати мотивацію до власних екологічно відповідальних дій, нову культуру поведінки в умовах сучасного міста.

 

Відділ екології міської ради