Головна Політика Стан волинсько-польських кордонів після повені обстежують з допомогою потужного квадрокоптера

Стан волинсько-польських кордонів після повені обстежують з допомогою потужного квадрокоптера

1527

Над проблемою підтоплення державних кордонів рікою Західний Буг ще на початку квітня працювали на нараді за участю голови Волинської обласної ради Григорія Недопада, в. о. начальника регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області Ростислава Кравчука та начальника Луцького прикордонного загону Олега Вовка.

Нагадаємо: за останні 5 років річка, що розділяє українсько-польський кордон, в деяких місцях «забрала» 15-20 метрів території Волині. Яким після підтоплення є стан кордонів вивчала делегація Волинської обласної ради під час робочої поїздки на Шаччину.

У відділі прикордонної служби «Грабове» Луцького прикордонного загону побували голова облради Григорій Недопад, перший заступник голови Юрій Поліщук, керуючий справами виконавчого апарату Дмитро Дубняк.

Перший заступник начальника загону, начальник штабу Руслан Явтушинський продемонстрував роботу потужного квадрокоптера, оснащеного відеонаглядом, що передає сигнал з висоти близько 5 км. З його допомогою учасники зустрічі в режимі реального часу оглянули стан річки та її берегів з боку Волині. Також обговорили роботу пункту пропуску. Зокрема, за словами Руслана Явтушинського, протягом першого кварталу цього року прикордонники відділу затримали 15 порушників кордону, при чому в одному із випадків порушники намагалися перебратися до Польщі в гідрокостюмах через річку, однак їхню незаконну спробу зупинили.

«Укріплення берегів – питання загальнодержавного значення, яке потребує сотні мільйонів інвестицій, – розповів Григорій Недопад. – При цьому держава з боку Волині втрачає землі, лише цьогоріч прикордонники змушені були переносити близько 20 стовпів через підтоплення. Цього року повені значно сильніші, зачепило великі території Волині, бо в нас пологіший берег, порівняно із Польською стороною. В результаті йде зміщення самого русла, що змінює і лінію кордону. На кордоні з Білоруссю вода поступово починає сходити і настільки серйозних ушкоджень немає. Працювати над вирішення проблеми будемо із залученням представників Держводагентства та прикордонників».