Головна Політика У Луцьку відбувся фінал шкільної дебатної ліги

У Луцьку відбувся фінал шкільної дебатної ліги

758

У Луцьку відбувся фінал шкільної дебатної ліги. Символічно, що він уже вдруге пройшов у залі засідань Луцької міської ради, адже для школярів це унікальна можливість брати участь у змаганнях саме там, де приймаються найбільш важливі рішення з різноманітних питань розвитку громади.

«Луцька шкільна дебатна ліга» – це серія освітніх заходів, яка складається з трьох відбіркових етапів, півфіналу та фіналу. У фіналі грають 4 команди, які показали найкращі результати у відбіркових етапах. Кожна команда складається з двох осіб.

Цього року у лізі взяло участь понад 40 команд з більш ніж половини ЗЗСО громади. За звання найкращих у фіналі сперечалися школярі: КЗЗСО «Луцький ліцей № 4 імені Модеста Левицького», КЗ «Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 20», КЗЗСО «Луцький ліцей № 22» та КЗЗСО «Заборольський ліцей № 32». У запеклій боротьбі переможцями стали учні КЗЗСО «Заборольського ліцею № 32».

 
 
 
 
 
 

Зі вступним словом до учасників фіналу звернувся директор департаменту молоді та спорту Луцької міської ради Володимир Захожий.

 

Переможці та усі учасники фінальної гри отримали пам’ятні подарунки від організаторів та партнерів, а також кубки переможців. Їх вручила заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк. Вона відзначила важливість інтелектуального розвитку молоді та її активну участь у розвитку країни.

“Дебати- це складне, але захоплююче мистецтво. Ретельна підготовка до них, самі виступи, змагальна атмосфера, конкуренція, дружба та підтримка – це те, що завжди супроводжує їх”, – зазначила вона.

 
 

Довідково: формат заходів – Британсько-парламентський формат дебатів (БПФД), у якому в рамках кожного раунду між собою змагаються 4 команди, по дві на кожній лінії – уряду (за прийняття резолюції) та опозиції (проти прийняття резолюції). На підготовку виділяється 15 хвилин після оголошення теми, після чого кожен з учасників має до 5 хвилин на промову. Перемогу у змаганнях здобуває команда, яка була найпереконливішою (серед критеріїв суддівства є релевантність аргументів, правдивість, важливість та доведеність).

 

Департамент молоді та спорту Луцької міської ради