Головна Політика Юрій Поліщук вимагає виконувати рішення ради про мораторій на публічне використання російськомовного...

Юрій Поліщук вимагає виконувати рішення ради про мораторій на публічне використання російськомовного продукту на Волині

2445

Про це йдеться в депутатському запиті першого заступника голови облради. Юрій Поліщук нагадує, що на 22 сесії, яка відбулася 20 грудня 2018 року, Волинська обласна рада ухвалила рішення № 22/58 «Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Волинської області».

“Цим рішенням було доручено обласній державній адміністрації створити робочу групу для проведення роз’яснювальної роботи серед фізичних і юридичних осіб щодо мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області.

Сьогодні, коли й досі продовжується війна, коли від рук окупантів гинуть українці, масово лунає в публічних місцях російська попса та шансон, з’являються вивіски на кафе та ресторанах російською мовою.

Особливо багато такого російськомовного продукту зустрічається в громадському транспорті, в той час як українських пісень майже не чути.

Відповідно до статей 21, 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та на виконання рішення Волинської обласної ради від 20.12.2018 р. № 22/58 вимагаю:

1. Забезпечити виконання п. 2 рішення Волинської обласної ради від 20.12.2018 р. № 22/58 «Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Волинської області».

2. Доручити відповідному департаменту облдержадміністрації провести роз’яснювальну роботу з фізичними та юридичними особами, що здійснюють міжміські пасажирські перевезення щодо виконання вищезазначеного рішення обласної ради.

3. Відповідь на запит надати в терміни згідно чинного законодавства”, – йдеться в депутатському запиті.

Рішення сесії надіслано голові Волинської обласної державної адміністрації   для розгляду і вирішення по суті.