Головна Політика В Волинській області обговорили підсумки проєкту «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу...

В Волинській області обговорили підсумки проєкту «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні» у першому півріччі

1493

Заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук 22 липня 2021 року взяла участь в робочій зустрічі, організованій обласною організацією Товариства Червоного Хреста України. Тема заходу – реалізація проєкту «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції в Україні» у першому півріччі 2021 році.

Проєкт передбачає проведення контрольованого лікування та психосоціальний супровід пацієнтів з туберкульозом, що мають фактори ризику відриву від лікування та впроваджується Товариством Червоного Хреста з 2018 року. Протягом півріччя в проєкті взяло участь 376 пацієнтів з ТБ/МРТБ (туберкульозу та мультирезистентного туберкульозу). Було залучено 70 медичних працівників, що здійснювали щоденний контроль за ходом лікування пацієнтів.

Варто відзначити, що надання психо-соціальних послуг в рамках проєкту було забезпечено у 100% від потреби, серед них: оцінка психо-емоційного стану та проведення психологічних консультацій; забезпечення продуктовими сертифікатами та гігієнічними наборами; проведення обстежень; забезпеченням соціальним житлом; організація госпіталізації, виділення матеріальної допомоги від місцевої влади тощо.

Людмила Тимощук активно долучилась до обговорення актуальних проблем лікування туберкульозу в області; шляхів реалізації проєкту в умовах реформування системи надання протитуберкульозної допомоги; залучення соціальних служб до вирішення соціальних потреб пацієнтів з туберкульозом, а також дискусії щодо амбулаторного впровадження моделі лікування ТБ та виявлення його на рівні закладів первинної медико-санітарно допомоги.

Захід відбувся за участі представників Волинської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, МБФ «Альянс громадського здоров’я», Волинського обласного фтизіопульмонологічного медичного центру, облдержадміністрації та обласної ради, закладів ПМСД області.

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації.