Головна Політика «Укрзалізниця» розпочала активні роботи з електрифікації дільниці Ковель — Ізов — Держкордон

«Укрзалізниця» розпочала активні роботи з електрифікації дільниці Ковель — Ізов — Держкордон

1282

«Велике будівництво»: Укрзалізниця переведе на електрику дільницю Ковель – Ізов – Держкордон

«Укрзалізниця» розпочала активні роботи з електрифікації дільниці Ковель — Ізов — Держкордон. Завдяки реалізації цього проєкту компанія зможе відчутно збільшити вагу вантажних поїздів на дільниці, підвищити її пропускну спроможність та скоротити терміни доставки вантажів.

Роботи проводять у рамках програми президента Володимира Зеленського «Велике будівництво», повідомляє пресслужба УЗ.

За словами в. о. голови правління Івана Юрика, компанія вже отримала дозвіл на початок основних робіт від Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Далі за графіком — відбір підрядника для будівництва тягової підстанції Ковель.

«Дільниця Ковель — Ізов — Держкордон надважлива для розвитку залізничних перевезень у напрямку країн Європейського Союзу. Електрифікація цього маршруту закладе міцний камінь у фундамент збільшення європейського транзитного вантажопотоку й розвиток економіки нашої держави», — зазначив Іван Юрик.

Запровадження електротяги на цій дільниці також дозволить вивільнити 10 магістральних тепловозів, що суттєво зменшить викиди продуктів згоряння в атмосферу (близько 12 тис. т/рік) та на 136,4 млн грн в рік зменшити експлуатаційні витрати.

«Ціни на пальне постійно зростають, тож для власної енергетичної безпеки Укрзалізниця повинна максимально швидко та масштабно електрифікувати інфраструктуру», – зауважив Юрик.

Електрифікацію напрямку Ковель — Ізов — Держкордон залізничники розпочали зі встановлення опор контактної мережі на станції Устилуг, модернізації рейкових кіл та прокладання кабельних мереж на станції Люблинець-Волинський.

Перша черга робіт передбачає реконструкцію контактної мережі, обладнання стрілочних переводів системами електрообігріву, модернізацію освітлення станційних горловин та залізничних переїздів, прокладання кабельних мереж, реконструкцію пристроїв переїзної сигналізації, гучномовного оповіщення і технологічного зв’язку, монтаж світлофорів, панелей живлення, захисного заземлення, заміну батарейних шаф тощо.

Нагадаємо, раніше заступник очільника Офісу президента, координатор президентської програми «Велике будівництво» Кирило Тимошенко повідомив, що у рамках угоди з Францією Україна отримає 130 нових вантажних електричних локомотивів виробництва французької компанії Alstom.