Головна Політика У Ковелі будуть займатись збором небезпечних відходів

У Ковелі будуть займатись збором небезпечних відходів

873

На чергову сесію міської ради підготовлено проєкт рішення про внесення змін до Комплексної місцевої програми захисту населення і територій Ковельської територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2021-2025 роки.

Його було розглянуто на засіданні постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, екології та благоустрою міста, комунального майна, промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, торговельного та побутового обслуговування населення

Представляючи документ, начальник відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки Юрій Дідковський, зауважив, що його було підготовлено, враховуючи звернення депутата міської ради Руслана Алексундрука, та з метою запобігання негативного впливу небезпечних відходів на здоров’я людей і навколишнє природне середовище.

У Ковелі будуть займатись збором небезпечних відходів

Програму доповнено ІІІ розділом “Збір та утилізація небезпечних відходів». Передбачено придбання та встановлення контейнерів для небезпечних відходів: компактних енергозберігаючих ламп, батарейок, ртутних термометрів.

Як зазначає консультант міського голови Лариса Білинська, яка теж долучилась до підготовки проєкту рішення, попередньо вивчались практики інших міст. Зрозуміло, якщо ртутовмісні відходи, батарейки потрапляють на звалище разом з побутовим сміттям, вони часто розбиваються, отруйні речовини забруднюють природне середовище: повітря, ґрунти, воду. Тому їх необхідно утилізувати за спеціальною технологією згідно з державними санітарними правилами. Зібрані відходи доправлятимуться на підприємства, які цим і займаються.

Місця ж для розміщення контейнерів будуть згодом визначені додатково. На заходи по збору та утилізації небезпечних відходів передбачається з бюджету громади виділити 309 тисяч гривень.

Крім того, додатково буде спрямовано 129 тисяч на придбання пожежно-технічного обладнання для Ковельських рятувальників. З проханням про фінансову підтримку служби до міського голови звернувся начальник Ковельського МРУ УДСНС України у Волинській області підполковник служби цивільного захисту Володимир Войтанік.

Депутати підтримали запропоновані зміни. Затвердити їх має сесія міської ради, що відбудеться 25 листопада.

Джерело