Головна Політика Україна «без паперів»: усі ЦНАПи Волинської області використовують «Дія.QR»

Україна «без паперів»: усі ЦНАПи Волинської області використовують «Дія.QR»

1071

Україна «без паперів»: усі ЦНАПи Волинської області використовують «Дія.QR»

Державні послуги без черг, ксерокопій та паперових бланків вже сьогодні доступні для волинян. Відскануйте розміщений QR-код у вашому ЦНАПі та надішліть копію цифрового документа через мобільний застосунок «Дія», щоб отримати  необхідні послуги – вся країна переходить у режим «paperless» («без паперів»), який ініціював Президент України Володимир Зеленський.

Відтак, Міністерством цифрової трансформації України запроваджено сервіс ідентифікації клієнтів ЦНАП та «шерингу» документів при замовленні і отриманні адміністративних послуг за допомогою мобільного застосунку «Дія».

«Шеринг» (тобто «надіслати/поділитись/поширити») – це сучасний спосіб надання копій цифрових документів. Цифрова копія документа буде надіслана до інформаційної системи ЦНАПу. Зараз «шерити» можна закордонні паспорти, ID-паспорти та ідентифікаційний номер.

«Мешканцям Волині, які мають цифрові документи в «Дії», більше не потрібно брати з собою паперові, щоб отримати державні послуги в ЦНАПах. Не потрібно переживати чи не забули Ви документи, думати де відксерити їх, сканувати, наприклад, паспорт. Достатньо мати цифрові документи в застосунку «Дія». І це черговий крок Мінцифри, аби завдяки технологіям зробити Україну найзручнішою країною для отримання державних послуг», – відзначає Вікторія Левчук, заступниця голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO).

Отже, як працює «Дія.QR»:

– встановіть мобільний застосунок «Дія» з цифровими документами (сканер QR-кодів розміщений у правому верхньому куті розділу «Документи» застосунку «Дія»);

– зчитайте QR-код, щоб поділитись цифровою копією документу та підтвердити передачу своїх даних;

– «Дія» автоматично сформує чернетку листа з копіями цифрових документів з вашою адресою;

– натисніть «надішліть», після чого документи надійдуть на електронну адресу ЦНАПу в форматі PDF-файлів.

До слова, на Волині цифрову технологію «Дія.QR» застосовують усі місцеві ЦНАПи: Луцьк, Ковель, Боратин, Ківерці, Берестечко, Вишнів, Володимир-Волинський, Камінь-Каширськ, Голоби, Городище, Горохів, Дубове, Заболоття, Заброди, Затурці, Зимне, Іваничі, Колки, Колодяжне, Копачівка, Литовеж, Локачі, Любешів, Любомиль, Маневичі, Мар’янівка, Нововолинськ, Овадне, Павлівка, Підгайці, Поворськ, Прилісне, Ратне,Рівне,Рожище, Сереховичі,Стара Вижівка, Торчин, Турійськ, Устилуг, Цумань, Шацьк

Отримуйте послуги комфортно!

Управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації