Головна Політика «Жінки, мир, безпека»: в ОДА проаналізували виконання Плану дій у Волинській області...

«Жінки, мир, безпека»: в ОДА проаналізували виконання Плану дій у Волинській області у 2023 році

609

7 березня 2024 року, відбулося засідання коаліції «Волинь 1325» щодо виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». Зустріч відбулася під керівництвом заступниці голови обласної державної адміністрації Мирослави Якимчук.

Зокрема, презентували результати моніторингу та оцінки впровадження за 2023 рік Плану дій Волинської області з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».

До слова, він був затверджений розпорядженням голови обласної військової адміністрації № 97 від 14 березня 2023 року.

Як зазначила експертка з моніторингу та з впровадження гендерного підходу у роботу органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні Мар’яна Колодій, план дій Волинської області є одним із кращих, проте потребує внесення деяких змін у 2024 році.

Так, з метою запобігання домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі у 2023 році проведено 76 заходів, серед них: бесіди, лекції, вікторини, цикл тренінги тощо. Також визначили основні досягнення, такі як: створення Коаліції «Волинь 1325»; збільшення частки педагогічних працівників, які пройшли навчання з гендерних питань; проведення профорієнтаційної роботи у закладах загальної середньої освіти та центрах зайнятості з подолання гендерних стереотипів під час обрання професій та інші.

Окрім того, обговорили пропозиції щодо врахування у Національному плані нових викликів та розв’язання проблем. Серед них:

– Створення дорожньої карти для осіб, які повернулися з полону.

– Визначення ефективності навчань службовців (ОМС, РДА, ОДА) з питань реалізації резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека»

– Визначення рівня обізнаності населення територіальних громад, які проживають на прикордонних територіях, як діяти при евакуації.

Натомість директорка департаменту соціальної та ветеранської політики ОДА Оксана Гобод зауважила, що для більш детального аналізу виконання відповідного плану додатково буде створено робочу групу.

Довідково: Резолюція 1325 є однією з найбільш важливих резолюцій РБ ООН у сфері політики безпеки. Цей документ наголошує на важливій ролі жінок у запобіганні й врегулюванні конфліктів та в розбудові миру, а також закликає держави-члени забезпечити більш активну участь жінок на всіх рівнях прийняття рішень в національних, регіональних і міжнародних інститутах, у механізмах запобігання, управління та вирішення конфліктів. Резолюція стала інституційною рамкою для інтеграції жінок до безпекового сектору.