Головна Сільське господарство У Колодяжненській громаді реалізували проєкт з покращення меліорації земель

У Колодяжненській громаді реалізували проєкт з покращення меліорації земель

1584

«Розвиток потужності для створення організації водокористувачів (ОВК) з управління водними ресурсами для сталого аграрного виробництва у Волинському регіоні» – таку назву має проєкт, що реалізувала міжнародна громадська організація «Прімавера» за підтримки уряду Нідерландів на теренах області.

Зокрема, сьогодні, 28 лютого 2024 року, відбувся заключний семінар для презентації його результатів. Серед учасників заходу – заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Троханенко.

Нагадаємо, що відповідно до Закону України від 17 лютого 2022 року № 2079-IX «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель», водокористувачі мають право об’єднуватися, безоплатно отримувати у власність об’єкти інженерної інфраструктури меліоративної мережі і використовувати їх за призначенням. Цим самим прагнуть модернізувати систему зрошення, зменшуючи її водо- та енерговитрати. Натомість агровиробники, які використовують меліоративні системи, зможуть самостійно інвестувати у зрошення або залучати такі інвестиції.

Для реалізації пілотного проєкту на Волині обрали Колодяжненську громаду і на прикладі Кричевичівської дренажної системи подвійного регулювання підтримати створення ОВК з використанням існуючого законодавства.

Відтак, впродовж періоду реалізації проєкту на регіональному та місцевому рівні провели серію робочих зустрічей, семінарів та тренінгів.

Як зазначив Олександр Троханенко, на Волині дійсно є проблема з підтопленням. Тому реалізація проєкту – на часі.

«Переконаний, що «дорожня карта», яка розроблена під час реалізації проєкту у Колодяжненській громаді, завдяки міжнародній громадській організації «Прімавера» за підтримки уряду Нідерландів, матиме хороші результати», – додав заступник голови облдержадміністрації.

Окрім того, відбувся онлайн-тренінг за участю голландських експертів для учасників семінару та інших зацікавлених сторін. Лекцію провели голландські експерти МГО «Прімавера».