Головна Свято 95 років Соборності України

95 років Соборності України

2733

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Величними словами, що й тепер знаходять відгомін у душах українців, ознаменував цю подію тодішній представник Директорії Федір Швець: «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна – в одну Велику Україну… Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу».

З нагоди цієї пам’ятної дати – 95-річчя об’єднання ЗУНР та УНР – відбулися урочисті збори у залі засідань Шацької районної ради. На початку заходу було покладено вінок до пам’ятника Тарасові Шевченку. Оскільки невдовзі виповнюється 200 років з дня його народження, у державі оголошено цей рік роком Т.Г.Шевченка. З вітальними словами до учасників заходу звернувся голова Шацької РДА Володимир Найда, який відзначив, що завдяки цій події здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Тож ця національна єдність є запорукою утвердження України як спільної європейської держави.

З урочистою доповіддю виступив і заступник голови РДА Сергій Пархонюк: «Акт злуки – подія величезного історичного значення. Навіть залишившись тоді нереалізованою, ідеал соборності українських земель упродовж багатьох десятиліть виступав визначальним чинником національної консолідації, виявленням одвічного потягу українців до територіального і духовного єднання, спадкоємності історичної та державницької традицій. Цілісність етнічної території стала фундаментальною підвалиною відродження сучасної незалежної соборної України», – наголосив він.

«Вірю, що згуртованість, соборність наших душ допоможуть вирішити всі питання, які ставить перед нами та нашою молодою державою життя. Нехай наша спільна праця, наші зусилля стануть тим рушійним поштовхом, об’єднанням нашої держави в єдине ціле – незалежну Україну», – з такими  побажаннями віри у хороше майбутнє української держави вітала усіх Людмила Єрофєєва, заступник голови Шацької районної ради (на фото).

Вінок мелодій та пісень, а разом з тим колядок і щедрівок, подарували присутнім викладачі та вихованці Шацької дитячої музичної школи, а також ансамбль «Веретено» Шацького РБК.

Віта ШЕПЕЛЯ.