Головна Свято Щоб різдвяна радість була з нами повсякчас!

Щоб різдвяна радість була з нами повсякчас!

2568

Відшуміли дзвіночками-переливами різдвяні свята: день святого Миколая, Різдво Христове, Василя Великого, Водохреще. Кож­не з них – важлива подія в житті християн, наповнена гли­боким духовним змістом, колоритними ритуальними подро­би­цями, радістю, теплом родинного спілкування і, звичайно, щирими віншувальними піснями. «Христос рождається! Славімо Його!». Від хати до хати лунали колядки, згодом – щедрівки, щедро засі­валися домівки житом-пшеницею – «На щастя, на здоров’я, на но­вий рік!». А там і водичка освятилася – на Богоявлення. «Хрис­тос охрестився! В річці Йордані!». Потягнулися краяни до храмів і до озер, щоб напитися, вмитися, принести цілющої рідини своїм рід­ним і навіть прийняти крижану купіль!

Омилися благодаттю великих християнських свят і ми, праців­ники редакції. Побували на богослужіннях, на благодійному вечорі колядок та фестивалі «Три празники в гості», прийняли юрби ко­ляд­ників, серед яких найбільше запам’яталися працівники Шаць­кого районного Будинку культури на чолі з директором Вален­ти­ною Ханзерук (на потреби учасників АТО вони зібрали 2 041 грн.) та при­хо­жани Свято-Михайлівського храму УПЦ КП смт Шацьк. Най­більші ж відчайдухи редакції – Ліана Мисюрина та Елеонора Романович – не побоялися на Водохреще зануритися у льодяну воду озера Велике Чорне.

Всі ми нині з ностальгією згадуємо про веселі свята, не в змозі забути солодкого смаку куті, п’янкого запаху хвої у хаті, ве­­ликої родини за столом та адреналіну в крові під час богояв­ленської купелі.

Уповаймо на Бога, радіймо кожному прийдешньому дню, прояв­ляймо співчуття до ближнього, і різдвяна радість буде з нами повсякчас!

Мирослава ЦЮП’ЯХ.