Головна Свято До Шацького району знову завітали «Три празники в гості»

До Шацького району знову завітали «Три празники в гості»

2938

Щороку з нетерпінням українці чекають новорічно-різдвяних свят, коли до кожної оселі приходять колядники та щедру­ва­льники, несуть благу вість про народження Божого Сина, прос­лав­ляючи його на весь світ.

Гамірно 17 січня було в імпровізованій оселі, за яку слугував актовий зал Шацького лісового коледжу, у господарів Марії Ті­ши­ної, провідного методиста Шацького районного Будинку культури, та Петра Олеха, художнього керівника сільського Будинку куль­тури с. Прип’ять. З притаманною українцям гостинністю вони приймали коляд­ників-щедрувальників із сільський клубів та Бу­динків культури району на традиційному фестивалі колядок та щедрівок «Три праз­ники в гості».

Добра, щастя, здоров’я старим і малечі, а вже наступну Ко­ляду стрічати у відремонтованому районному Будинку культури бажали перші колядники із Шацького міського Будинку культури (керівник Ніна Вирович). Бриката Коза, котрій мало не довелося вик­ликати швидку, традиційні та стародавні колядки («Гей, лелія», «Там на Мураві») та гумористичні приказки налаштували гляда­чів та учас­ників на хороший настрій.

Чимало приїхало на фестиваль дитячих колективів, котрі за­ча­ровували публіку своїми виступами. Інсценізували біблійний сю­жет про народження Христа колектив Світязького СБК, предс­тавники якого перев­тілилися в Ангелів, що сповістили Пастухам про народ­ження Богонемовляти, та царя Ірода, котрий намагався убити його. Порадували сучасними колядками дитячий колектив Піщанського СБК («Щедрий вечір, добрий вечір, Україно моя!», «Щедрику, щедрівочку»), маленькі колядники із с. Омеляне. Наси­ченим гумором та веселощами був виступ дитячого колективу із с. Самійличі, котрі привезли з собою на свято чудернацьку дівку Маланку, підбираючи їй достойну пару. Смачної куті та гарної ко­ляди бажали господарям оселі та усім присутнім коляднички із с. Смоляри-Світязькі, прославляючи народження Христа коляд­ками «Боже Благий, Боже щед­рий», «Ходить вечір, ходить ясний».

Не завадили морози та сніг приїхати на фес­­тиваль та порадувати глядачів колекти­вам із сіл Пехи, Кропивники, Прип’ять, Ост­рів’я, Ростань, Положево, Підманове, Пу­льмо, з вуст яких звучали «Святий вечір на землі», «Ой, ходімо, браття й сестри, від хати до хати», «Ой у полі, полі стояла стаєнка», «Віф­леєм, Віфлеєм, над тобою зоря», «Щас­лива подія настала», «Благослови, Боже, нам на новий рік», «Ісусе, Ісусе» та інші самобутні твори.

Щедро колядували, посівали житом-пше­ницею та бажали доброї долі, щедрого столу та теплої хати колективи із села Мель­ники. Також віншував присутніх різдвяними коляд­ками та приказками фольклорний ан­самбль санаторію «Лісова пісня». Останніми на фес­тивалі колядували-щедрували ар­тисти із Ша­ць­кого районного Будинку куль­тури, вознісши славу Богові Творцю. А усім ко­лядникам-щед­рувальникам господарі оселі – Марія Тішина та Петро Олех – дарували солодкі подарунки.

Вітали учасників фестивалю та гостей із новорічно-різдвя­ними святами голова Шацької районної ради Сергій Карпук, зас­тупник голови райдержадміністрації Сергій Кужель, а також нача­ль­ник відділу культури райдержадміністрації Оксана Юхимук. Вони висловили слова вдячності усім, хто взяв участь у фес­тивалі, подякували за гостинність та щедрість, за оригінальні та са­мобутні колядки та щедрівки, за популяризацію народної твор­чості та збереження традицій, бажали присутнім здоров’я, щастя, миру та дос­татку, а головне – щоб збулося усе, чого бажали ко­лядники ра­йону.

На завершення свята пролунала фінальна коляда «Нова ра­дість стала», яку виконували всі учасники заходу.

Віта ШЕПЕЛЯ.