Головна Свято День Перемоги і яскраве свято села у Кропивниках

День Перемоги і яскраве свято села у Кропивниках

3520

Щороку в гарну травневу пору село Кропивники кличе до себе гостей з усього району і з-за його меж, манить піснями і розвагами, азартними змаганнями і чудовими подарунками, теплими словами зичень і щасливими усмішками місцевих жителів. Ця пора традиційно припадає на 9 травня, коли в селі святкують не лише День Перемоги, а й День села. Родичі загиблих у роки Другої світової війни, які знайшли вічний спокій у братській могилі, кожного року вшановують їхню пам’ять спогадами, молитвою і квітами на місці заховання. Життя триває, і сумні події воєнного лихоліття завжди змінюються веселим святом для місцевих жителів і гостей.

Цього року до Кропивників на День села приїхали представники влади Шацької селищної ради та Шацького району, Прип’ятського старостинського округу, селищні та районний депутати, благодійники і всі, чиє життя пов’язане з цим невеликим, але колоритним населеним пунктом. З самого ранку в центрі Кропивників було гамірно: біля сільського клубу розпочиналися спортивні змагання на спритність, силу і витривалість. Місцевим спортсменам довелося докласти багато зусиль і добре спітніти, щоб здобути перемогу в суто чоловічих конкурсах.

В обідню пору місцеві жителі з квітами вирушили урочистою ходою до братської могили на мітинг-реквієм. Трагічні події років Другої світової, які забрали життя кропивничан, ожили в віршах учнів Прип’ятської школи, виступах Івана Гінчука, в.о. старости Прип’ятського округу, Людмили Цевух, в.о. Шацького селищного голови, Дмитра Гриппи, сина відомого краєзнавця, та в молитвах отця Андрія, настоятеля Свято-Дмитрівського храму села Прип’ять.

А далі зазвучала музика і полилися звуки пісні – в сільському клубі розпочався концерт, організований завідувачкою Зоєю Демчук. Вокальний колектив, окремі виконавці та учні Прип’ятської школи своїми неповторними творчими номерами додали всім гарного настрою. У віночок пісень гармонійно вплелися вітання від гостей, які завітали на свято: Людмили Цевух, Івана Гінчука, а також Віктора Плейтуха, першого заступника го-лови Шацької РДА, та Сергія Карпука, голови Шацької районної ради. З подарунками і вітальною телеграмою від народного депутата Степана Івахіва прибув на свято його помічник Володимир Бащук. Усіх гостей, які приїхали вітати кропивничан, зустріли, а згодом і пригостили запашним солодким короваєм.

Ведучі концертної програми Валентина Сидорук і Тетяна Шепеля називали зі сцени імена односельців, які заслужили на премію в різних номінаціях. Так, кращим господарем став Володимир Сухецький, майстринею-вишивальницею – Ольга Сидорук, коровайницею села – Ірина Данилюк, кращий двір – у Валентини Сидорук. Подарунки також отримали вдови учасників бойових дій Другої світової, невеликі грошові винагороди з рук в.о. старости Івана Гінчука – учасники АТО села та переможці спортивних змагань. Завершив урочисту програму виступ народного ансамблю «Молодички» Шацького міського Будинку культури на чолі з неперевершеною Ніною Вирович.

День села продовжився розвагами для дітей на галявині біля клубу, які організувало та провело святкове агентство «Джеральдіна» з смт Шацьк. Кумедні мультяшні герої, веселі ігри та бульбашкове шоу – дітвора була в захваті від усього побаченого. Свято для дітей відбулося завдяки фінансовій підтримці спонсора Федора Заяця з Шацька. Також до фінансування Дня села Кропивники долучилися благодійний фонд Степана Івахіва «Патріоти Волині», Шацька селищна рада, Поліське лісництво, ТзОВ «Шацький молокозавод», спонсори з Ратнівського району, Віталій Гінчук, Микола Марко, Анатолій Александрук, Тамара Пиленко, Віра Жучик, Олександра Коробейко, Олександр Наумич та магазин «Квіти» з Шацька.

Завершилося свято розіграшем святкової лотереї, головний приз якої – мікрохвильова піч від фонду «Патріоти Волині» – дістався Оксані Яцик з села Вілиця, та молодіжною дискотекою.

Мирослава ЦЮП’ЯХ