Головна Свято День села Світязь дав старт триденним колоритним дійствам

День села Світязь дав старт триденним колоритним дійствам

3900

День 12 липня для жителів села Світязь щороку стає днем справді святковим, радісним та на­сиченим. Тоді вони не лише вшановують апостолів Петра і Павла, а й відзначають День села.

Цього року урочисте дійство, насичене піснями, вітаннями, танцями та подарунками, від­булося у сквері біля метеос­танції, де змонтували сцену, облаштували місця для сидіння. Спонсорами проведення свята стали Світязька сільська рада та фонд на­родного депутата України Степана Івахіва «Патріоти Волині», а орга­нізували дійство працівники Світязького сільського Будинку культури (директор Марія Слюсарук).

Привітали світязян та гостей курортного села Світязький сільсь­кий голова Микола Цвид, побажавши односельчанам дос­татку, добра, благополуччя, відзначивши, що саме завдяки місцевим жите­лям село не тільки живе, а й процвітає.

Долучились до вітань го­лова Шацької райдержадмініст­ра­ції Василь Голядинець та його заступники Віктор Плей­тух (до ре­чі, сам у минулому пра­цю­вав Світязьким сільсь­ким головою) та Володимир Бу­гайчук, голо­ва Шацької ра­йонної ради Сергій Кар­пук. Щороку вітає світязян з цим святом народний депутат України Степан Івахів. Цього року вітальну листівку від нар­депа зачитав його поміч­ник Во­лодимир Бащук, котрий також привіз головні призи від бла­годійного фонду «Патріоти Волині» для розіграшу у святковій лотереї – телевізор, електрочайник, мультиварку, вентилятор, пилосос та інші необхідні у господарстві речі. Відзначу, що 500 лотерейних квитків глядачі розкупили дуже швидко, і вже за декілька хвилин розбирали свої призи, придбання яких фі­нансувала сільська рада.

Традиційно жителів села відзначили у номінаціях. Наймо­лодшою жителькою села серед 17 новонароджених протягом року малят стала Евеліна Хомич, батько якої Василь отримав пода­рунок. Найстаршою жителькою села стала 98-річна Ганна Цвид. Понад 50 років у парі прожили Василь та Єва Мазурки, а наймолодшою парою села стали Богдан та Вікторія Ка­расюки. Їм, окрім втішних подарунків, присвятила пісню На­дія Слюсарук.

Вітали на святі й іменинників, які 12 липня відзначали свої день народження. А в дарунок їм прозвучала пісня у вико­нанні Ніни Вирович та Марії Слюсарук «День народження».

Титул «Найвпливовішої тещі на селі» отримала світя­зянка Ярина Ду­жич, котра прожила в одній хаті із зятем 40 років. «Невісткою зі стажем» стала Тетяна Дударчук. Звання «Батька-юве­ліра» при­своїли Валентину Ващуку, якому дружина народила п’ятьох синів. Відзначили на святі й людину, яка знає про Світязь усе – Олену Корусь, вчительку місцевої школи, завідувачку шкіль­ного музею, активну громадську діячку.

«Світязького цвіту по всьому світу», – так нарекли наступну но­мінацію, в якій щирі слова ві­тань адресувала своїм ко­лишнім односель­цям Ната­лія Цвид-Ендрю, котра нині про­живає у Великобританії. «Гор­дістю села» стала юна та­ла­новита художниця Ірина Мар­тинюк.

Ну, і як же без розіграшу головних призів лотереї. Так, телевізор від фонду «Патріоти Волині» дістався Валентині Федчишин, барана (спонсор цього екзотичного подарунку побажав залишити своє прізвище у таємниці) виграв Богдан Де­ни­совець, пилосос – Андрій Геренчук, плед і вентилятор – Віктор Чорний, чайник – Надія Редько.

А зі сцени пісенні вітання для жителів села та відпочивальників, які прийшли подивитись на веселе сільське дійство, лунали від гості із села Мельники Світлани Постернак, сільських аматорів – бо­йових жіночок із села Світязь, дзвінкоголосих учениць 7 класу місцевої школи та юної пере­мож­ниці районних вокальних кон­курсів Юлії Цвір, директорки Ша­цької дитячої музичної шко­ли Оль­ги Цю­пяшук, гості з Но­во­волинська Віталіни Спі­чак, на­род­ного аматорського фольк­лор­­ного колективу «Молодички» Ша­цького МБК (керівник Ніна Вирович).

З невеликими концертами приї­хали в гості до світязян зна­менитий на всю Волинь колектив «Жайвір» Старовижівського РБК, джазовий оркестр «Во­ло­ди­мир-Бенд», заслужений ар­тист Укра­їни, волонтер та спі­вак Василь Була (на фото). Спільною піс­нею разом із «Молодичками» та віно­чком з українських та біло­ру­ських пісень запалювали гля­дачів колектив з Чернавчицького будинку культури (Білорусь).

З нетерпінням чекали глядачі виступ циганського ко­лективу «LAVITA». І недарма, адже учасники влаштували справжнє шоу із гаданням по руці, шапкою, яка вгадує думки, та запальними циганськими танцями. Ноги самі йшли в танок!

А на завершення для молоді традиційно організували святкову дис­котеку.

Віта ШЕПЕЛЯ