Головна Свято До 608-ї річниці Шацька відкрито новий сквер

До 608-ї річниці Шацька відкрито новий сквер

10436

21 вересня, на свято Різдва Пресвятої Богородиці, відбулося святкування Дня Шацька. Коло­ритний захід, на якому відзна­чали 608-у річницю столиці озе­рного краю,  був яскравий, наси­чений гарними подіями, багатий на сюрпризи. Територія, де від­бувалося святкування, вабила присутніх  фотозонами, інсталя­цією «Я люблю Шацьк», вистав­кою творчих робіт викладачів та вихованців Шацького БДЮТ, осінніми композиціями від шкіл, дитсадків та Будинку дитячої і юнацької творчості.

Цього дня в селищі урочисто відкрили новий сучасний сквер. Після завершення робіт сучасна зона відпочинку в самому центрі селища стала місцем, де полю­бляють проводити вільний час шачани, дітвора і гості Шацька. Територія скверу викладена бру­ківкою, встановлені ліхтарі й лавочки, радують око клумби, газон, фонтан, велично височіє па­м’ятник Кобзареві, облашто­ва­на Wi-Fi-зона.

Під час урочистого відкриття скверу ведуча свята Ольга Га­йова від імені шачан подякувала всім, хто вкладав кошти і буду­вав цю зону відпочинку: народ­ному депутату України Степану Івахіву, будівельному підприєм­ству «Орбіта-Рожище», Шацько­му комунальному підприємству «Будинкоуправління», ТзОВ «Вельт-капітал» та «Волинько­оп­проект».

Людмила Цевух, в.о. Шацького селищного голови, теплим і вдячним словом згадала головного ініціатора будівництва скверу – світлої пам’яті селищного го­ло­ву Сергія Віннічука, за життя якого був проведений тен­дер і розпочалися роботи. Мрія керівника, який не дожив до цієї урочистої миті, здійснилася, а новозбудований сквер, що став окрасою селища, завжди буде саме його заслугою.

Людмила Степанівна вручила посвідчення і дип­ломи «Почесний громадянин Шацька» (посмертно) Люд­милі Віннічук, дружині покійного Сергія Віннічука, та Любові Буз, матері загиблого на війні захисника України Сергія Мокренка. До слова, саме в селищному сквері, ще ста­рому і невідремонтованому, навесні минулого року шачани прощалися зі своїм загиблим героєм.

Привітала шачан з урочистою подією помічник на­родного депутата України Степана Івахіва Наталія Ма­леницька, пригадавши світлі миті співпраці з Сергієм Віннічуком. Пам’ять про почесних громадян Шацька при­сутні вшанували хвилиною мовчання.

Символічно перерізали стрічку, відкривши сквер, Людмила Цевух, Наталія Малиницька, Віталій Яльни­цький, заступник селищного голови, та Василь Ліщук, зас­тупник директора будівельного підприємства «Орбі­та-Рожище». Під звуки мелодії «Реве та стогне Дніпр широкий» діти поставили до підніжжя пам’ятника Тара­сові Шевченку корзину з квітами.

Урочиста частина, щирі промови, вручення пода­рунків, концерт – ці заходи продовжилися на сцені під відкритим небом. Присутніх привітали з великим релі­гійним святом Різдва Пресвятої Богородиці благочинний Шацької округи протоіє­рей Микола Вихор і настоятель Свято-Ону­фріївського храму смт Шацьк протоіє­рей Во­лодимир Гичка, бла­гословивши всіх на гарне свят­кування.

Запросили всіх до свята гос­­подарі громади – Людмила Цевух, в. о. Шацького селищ­ного голови, та Віталій Яль­ницький, заступник селищного голови. Завітали на День Ша­цька і керівники району: Василь Голядинець, голова Шацької РДА, та Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, які висловили гордість за красиве селище, що роз­вивається, і побажали всього найкращого його працьо­витим і привітним жителям.

З вітаннями і подарунками прибули на свято гості з су­сід­ньої Польщі, депутат обласної ради Михайло Імберовський, помічники народного депутата України Степана Івахіва – На­талія Мале­ницька і Воло­димир Бащук, заступник Старо­ви­жів­ського селищного го­лови Во­лодимир Бон­дар, про­ект­ний менеджер Голобської ОТГ Юлія Франчук, представ­ниця Виш­нівської ОТГ Ірина Зінчук. Всі вони зізнавалися в любові до курортного селища, називали його міжнародним курортом і зичили процвітання.

Виступи перепліталися з творчими номерами у виконанні народного ансамблю Шацького МБК «Молодички», дитячого танцювального ансамблю з смт Шацьк «Первоцвіт», вокального ансамблю викладачів Шацької дитячої музичної школи, ансамблю юних скрипалів, дуету «Світязь», квартету «Red Rose» Шацького РБК, співочих ко­лективів сіл Самійличі і Прип’ять.

Приємним сюрпризом ста­ло привітання шачан зі святом від золотого голосу Поліського краю, таланови­того 13-річного співака з смт Стара Ви­жівка Яро­слава Карпука, який заспі­вав українські та іноземні хіти. Аплодували шачани вокальному колективу КЗ «Центр культури, мисте­цт­ва, естетичного виховання та спорту» Вишнівської ОТГ та народному ансамб­лю «Ма­невицька сотня»Мане­виць­кого РБК (подарунок на День Шацька від благодійного фонду «Патріоти Волині»).

Гості мали можливість придбати квитки святкової лотереї, про гарні і дорого­вартісні призи якої подба­ли Шацька селищна рада, підприємці району та бла­годійний фонд Степана Іва­хіва «Патріоти Волині».

На сцені відбулося наго­родження шачан за різні заслуги. Так, грамо­тою Во­лин­ської обласної держ­адміністрації нагородили підприємця Ірину Печук, по­дяки Шацька ОТГ оголосила помічнику народного депу­тата Степана Івахіва – Наталії Маленицьк­ій, буді­вельній фір­мі «Орбіта-Рожище», яка будувала селищний сквер, голові федерації футболу Шацького району Володимиру Найді та найактивнішому футбольному вболівальнику Данилові Гарвату. В свою чергу Володимир Найда вручив медалі переможцям чемпіонату Шацького району з футболу: командам ДП «Шацьке УДЛГ» (І місце), сіл Мельники (ІІ місце) і Світязь (ІІІ місце).

 

Щиро аплодували ша­ча­ни своєрідним рекорд­сме­нам селища, які отри­мали з рук Людмили Це­вух призи в різних номі­на­ціях: наймолодшій па­рі: Валентину Гавросю і Наталії Маняк, які одру­жилися в День Шацька; найстаршому подруж­жю Приймуків – Юхиму Никоно­ви­чу та Ага­фії Сильвестрівні, які про­жи­ли в парі 63 роки; «Не­байдужому жителю се­лища» Олександрові Тереті, який в знак ­­вдя­ч­ності запросив до танцю се­лищного голову; «Май­ст­рові-золоті ру­ки» Іва­нові Гарвату, який спо­рудив у Шацьку Ейфе­леву вежу; «Вправній господині» Тетяні Тереті; «Юному голосу Шаць­ка» Златі Вер­ге­лес, яка привітала усіх піснею у власному ви­конанні; «Не­втомному па­січни­ку» Ярославу Ду­дар­чу­ку; «Затятому хо­лостяку» Віктору Жипі; «Лікарю- вусола­по­хвіст» Віталію Оле­ксюку. Найвідвіду­вані­шим і найпопулярнішим магазином Шацька, згід­но з результатом опиту­вання, став торговий ком­плекс «Велес». Від­значили на святі і Ша­цьку школу-гімназію, яка стала переможцем конкурсу ком­позицій «Осінній дивосвіт».

Для наймолодших шачан створили веселе шоу з участю ані­маторів і робота-трансформера (подарунок від благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки разом»). А коли надворі добре стемніло, публіку привабило видовищне вогняне шоу «Люм» у виконанні артистів з м. Рівне (спонсори:  громадська організація «Квітка Полісся», маєток «Nester-House» та ТОВ «Волинська ягідка») . Завершилося свято виступом кавер-гурту «100 хвилин» з м. Тернопіль і дискотекою від DJ Phantom.

…Опівночі, коли стихла музика і свято стало історією, шачани не поспішали додому: в чудово освітленому сквері ділилися враженнями від побаченого і почутого, відпочивали на лавочках, вголос дякували організаторам за гарний день, подумки – людям, які створили для них сучасну, красиву і комфортну зону відпочинку.

Мирослава ЦЮП’ЯХ