Головна Свято Концерт, подарунки, лотерея та дискотека: у Прип’яті відзначили День села

Концерт, подарунки, лотерея та дискотека: у Прип’яті відзначили День села

4385

На свято Успіння Пресвятої Богородиці, яке відзначається 28 серпня, у Прип’яті відзначили День села. Сільський клуб цього дня вщент був заповнений не тільки місцевими жителями, а й сусідніх сіл.
Щиро вітали гостей свята запашним короваєм. А привітати жителів Прип’ять зі святом прибули в.о. старости Прип’ятського старостинського округу Іван Гінчук, голова Шацької об’єднаної територіальної громади Сергій Віннічук, керівники району – голова Шацької райдержадміністрації Василь Голядинець та голова Шацької районної ради Сергій Карпук, а також представник благодійного фонду народного депутата України Степана Івахіва «Патріоти Волині» – Павло Самолюк. До вітань також долучився протоієрей Сергій Омелянюк, настоятель Свято-Дмитрівського храму села.

Цей населений пункт є справді унікальним в районі. Так, як зазначив Іван Гінчук, основним видом діяльності його жителів є сільське господарство: на 150 дворів, в яких проживає майже 600 жителів, утримуються 145 голів великої рогатої худоби, 60 коней. В селі діє 12 родинних ферм. Саме цим людям – трудівникам села – й адресували свої щирі вітання староста та гості свята. Степан Гінчук також вручив нагороди переможцям спортивних змагань. Так, у них визначилося, що найсильніші, найспритніші чоловіки живуть на вулиці Березівська, друге місце завоювала команда з вулиці Шевченка, а третє місце дісталося збірній команді молоді.

А гості, в свою чергу, не з порожніми руками приїхали в село. Голова Шацької ОТГ Сергій Віннічук, вітаючи жителів села, вручив грамоти Шацької селищної ради Катерині Сулік, техніку штучного запліднення, в якої роботи за останні роки, зважаючи на кількість корів у господарствах населеного пункту, значно побільшало. Відзначив голова громади й Ніну Бондар, кухаря дошкільного навчального закладу села.

До вітань долучився Василь Голядинець, котрий вручив почесне звання «Мати-героїня» та відповідну медаль жительці села Людмилі Данилюк, в сім’ї якої виховується шестеро дітей.
З рук голови Шацької районної ради Сергія Карпука грамоту районної ради за активну громадянську позицію, хорошу роботу та з нагоди відзначення Дня села отримав вчитель трудового навчання ЗОШ І-ІІІ ст. с. Прип’ять Василь Карпук.

Вітальну листівку з нагоди відзначення Дня села від народного депутата Степана Івахіва зачитав Павло Самолюк. «Народний депутат часто буває у селах свого виборчого округу, знає про проблеми таких невеликих сіл, як Прип’ять. Тут, у цьому селі, живуть щирі і працьовиті люди, які заробляють собі на життя своєю працею, обробляють паї, вирощують хліб, утримують худобу. Саме на такі села спрямована підтримка закладів соціальної сфери – шкіл, дитсадків, ФАПів,» – сказав представник благодійного фонду. Традиційно на святкування від «Патріотів Волині» презентовано призи для розіграшу у святковій лотереї, серед яких і головний приз – мікрохвильову піч. Окрім того, з концертною програмою прип’ятців розважав народний аматорський ансамбль «Награш» з міста Ковель, виступ якого спонсорував фонд народного депутата.
Відзначили жителів села у різноманітних номінаціях. Так, «Найкращим господарем» визнали Віктора Демчука. Наймолодшою з п’ятьох новонароджених за рік у селі діток стала Софійка Титюк, подарунок за яку отримувала мама. «Найповажнішим подружжям» села визначено подружжя Петра Даниловича та Ірини Григорівни Пех, котрі от уже немало-небагато 62 роки мають спільного сімейного стажу. А наймолодшою подружньою парою є новостворена сім’я Олександра та Олени Бубели, найстаршою жителькою села – Мотрона Тростянюк, статус «Мама-трудівниця» дістався Валентині Клехо. Відзначили подарунком прийомну сім’ю – Михайла та Вікторію Сулімів, а також комбайнера з 30-річним стажем Віктора Демчука, котрому, за традицією, й доручили поважну місію – розділити між гостями та односельчанами коровай. Від ТзОВ «Вітоп-сервіс» грамоти отримали найкращий заготівельник молока Валентина Демчук та найкращий здавач молока Людмила Корець.
Зі сцени вітали пісенними номерами односельчан жіночий вокальний колектив Прип’ятського сільського будинку культури, юна і талановита співачка Людмила Демчук. «Пісню до кінця» присвятила воїнам АТО Аліна Демчук (акомпанемент під гітару Петра Олеха). На завершення концертної програми прозвучала пісня «Єднаймося, люба родино».

А вже за декілька хвилин прип’ятську публіку розважав ковельський колектив «Награш», виконавши віночок українських народних та естрадних пісень. Згодом відбувся розіграш святкової лотереї, головний приз якої від «Патріотів Волині» дістався місцевому жителю Іванові Зінюку. А потім жителі села досхочу могли повеселитися на дискотеці під живу музику: для них співав Максим Веремчук, працівник Шацького районного Будинку культури.

 

Віта ШЕПЕЛЯ