Головна Свято Луцька міська рада запрошує відвідати виставку, присвячену Дню Соборності України

Луцька міська рада запрошує відвідати виставку, присвячену Дню Соборності України

2035

З 19 по 23 січня спеціалістами архівного відділу Луцької міської ради спільно з працівниками бібліотеки-філії №3 для дорослих відкрито виставку архівних документів, присвячену Дню Соборності України під назвою: «Соборна. Вільна. Неподільна».

22 січня 1919 року на Софійській площі міста Києва за участю великої кількості українського народу, політичної та військової еліти, духовенства, закордонних дипломатів урочисто було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Ця історична подія стала наслідком об’єднавчого руху, що тривав від середини 19 ст. на українських землях, які були в складі різних держав та  свідченням непоборного прагнення українського народу до єднання. І хоча Акт злуки тоді так і залишився лише декларацією, оскільки вже у березні 1921 року території УНР були поділені між  Польщею з одного боку та Радянською Росією й Українською СРР  з другого, ідея створення власної незалежної, соборної держави залишалася національною цінністю українців.

На виставці представлені копії документів з фондів Державного архіву Волинської області за 1924–1939 роки, а також статті з питань становлення соборності України, добірка книг про історію України та сьогодення.

Виставка розташована в приміщенні Бібліотеки-філії №3 для дорослих на вул. Ковельська, 56.

 

Архівний відділ міської ради