Головна Свято Пам’ятаємо! Перемагаємо!

Пам’ятаємо! Перемагаємо!

4558

Друга світова війна, яка двічі прокотилася територією Укра­ї­ни, зачепила чи не кожну укра­ї­н­ську родину. У цій війні, за даними статистики, загинув кожен п’ятий українець, було також зру­­йновано майже 700 міст (40% усіх міст пострадянського прос­тору) і 28 тисяч сіл.

Чимало полягло на фронтах Другої світової й наших земляків – жителів Шацького району. По­м’янути їх хвилиною мов­чан­ня та вшанувати живих ветеранів, які пройшли пекло війни, на уро­чистий мітинг зібралися жителі селища.

8 травня, в День пам’яті та при­мирення, керівники району та представники Шацької се­ли­щної ради взяли участь у хвилині мовчання, поклавши квіти до пам’ятника Невідомому солдату.

Там же наступного дня пра­цівники організацій та установ району на чолі з Василем Го­ля­динцем, головою Шацької РДА, Сергієм Карпуком, головою Ша­цької районної ради, Людмилою Цевух, секретарем Шацької се­лищної ради, Адамом Дударчу­ком, головою Шацької ра­йон­ної ради ветеранів, взяли участь у поминальній панахиді, яку від­слу­жив настоятель храму Різ­два Богородиці Микола Вихор, помолившись за убієнних в часи війни.

Святковою колоною від Ша­ць­кого районного Будинку куль­тури жителі селища, представ­ники трудових колективів ра­йо­ну, студенти та викладачі Шаць­кого лісового коледжу, учні та вчителі НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гім­назія» смт Шацьк попрямували до обеліску Слави.

72 роки відділяє нас від того пам’ятного дня, коли радісною звісткою містами та селами Укра­їни прокотилося довгоочі­куване слово «Перемога!». На жаль, не таким радісним воно було для тих, хто протягом чо­тирьох років війни втратив своїх рідних та близьких. Їхню пам’ять та пам’ять мирних жи­те­лів, котрі загинули в роки вій­ни, присутні вшанували хвили­ною мовчання.

З кожним роком все менше і менше залишається ветеранів війни, для яких цей період ще й досі відгукується страшними спогадами та болем в тілах від залишених осколків. Свою вдяч­ність ветеранам та вітання з нагоди 72-ї річниці з Дня Перемоги над нацизмом висловлю­вали Василь Голядинець, Сергій Карпук, Людмила Цевух, Адам Дударчук.

Протягом трьох останніх ро­ків уже сини, внуки та правнуки ветеранів змушені захищати територію України від іншого агресора – Росії. Тому і їм, муж­нім воїнам України, учасникам війни на Сході, адресували свої щирі слова вітань та побажань якнайшвидше відсвяткувати перемогу й на цьому фронті ке­рів­ники району. Користуючись нагодою, Василь Голядинець вручив учасникам АТО почесні відзнаки – медалі «За оборону Дебальцева» та «За Незалеж­ність України» ІІІ ступеня жите­лям селища Шацьк Володи­ми­ру Пеху та Ігореві Мартинюку.

Адам Дударчук також вру­чив відзнаки Президента Укра­їни – ювілейну медаль «70 років Перемоги над нацизмом» Костянтину Чеснокову та ве­те­рану війни Михайлові Гіричу. А за багаторічну громадську діяльність, спрямовану на вирішення проблем ветеранів, активну життєву позицію, па­т­ріотичне виховання молоді та з нагоди 30-річчя Волинської обласної організації ветеранів України Адам Харитонович вру­чив почесну грамоту Волин­сь­кої обласної державної адміністра­ції голові районної орга­нізації воїнів-афганців Воло­димиру Носулічу.

Віршовані слова подяки адре­сували ветеранам учні НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» смт Ша­цьк, пісні про Перемогу звучали у виконанні тріо «Red Rose», квартету методистів Шацького районного Будинку культури, викладачів Шацької дитячої музичної школи. До глибини душі присутніх зворушила пісня «Я не хочу гратись у війну» у вико­нанні квартету хлопчиків – вихованців вокального гуртка Ша­цького РБК.

На завершення заходу, за традицією, в пам’ять про подвиг ветеранів та односельчан в ро­ки війни до обеліску Слави присутні поклали квіти.

Віта ШЕПЕЛЯ.