Головна Свято Уклін Тобі, Кобзарю!

Уклін Тобі, Кобзарю!

2845

Кожному народові Господь Бог дав якусь велетенську постать, котра була б його зорею, проявом його душі. У нашого народу такою постаттю є Тарас Шевченко, якого по праву величають Велетнем Духа, українським Мойсеєм, Пророком, Батьком, Кобзарем і багатьма іншими славетними іменами. І день, який явив світові Шевченка, став воістину всенародним святом для українського люду. Саме цього року 9 березня в державі відзначається 200-річчя від дня народження генія і національного Пророка Тараса Шевченка. Долучилися до святкувань і в Шацькому районі. 11 березня в Шацьку біля пам’ятника Великого Кобзаря вшанувати світлу пам’ять великого сина українського народу, разом пережити хвилини єднання в почутті вдячності Йому за слова правди й сили, прийшли голова Шацької районної ради Сергій Віннічук, заступник голови Шацької РДА Сергій Пархонюк, працівники установ та організацій району, школярі та студенти, жителі селища, поклавши до пам’ятника вінки та квіти. 

Літературно-мистецький захід «Перед Шевченком, як перед совістю народу» розпочався із вшанування хвилиною мовчання загиблих у Києві героїв Небесної Сотні. Ведучі заходу Марія Тішина та Галина Васенько, методисти Шацького РБК, ознайомили учасників заходу зі сторінками біографії поета, етапами його поетичної творчості. Доля щедро обдаровувала його багатьма талантами: і через століття не згасає слава ні Шевченка-художника, ні Шевченка-співака, ні Шевченка-поета, ні Шевченка-прозаїка, ні Шевченка-драматурга. Сповненими пристрасті, чуттєвості, непокори панам та гнобителям народу українського були його поетичні твори. Не обійшлося на заході й без читання поезій Кобзаря та про нього: з вуст Павла Рибіна (с. Піща) линули до слухачів одвічні «Думи мої, думи», пристрасні та актуальні рядки поезії «Чигрине, Чигрине» (читав Святослав Положевець, с. Положево) (на фото) та «Подорож Шевченка на Волинь» (читала Оксана Юрчук, с. Острів’я).

У своїх виступах про роль Шевченка в долі українського народу, про значення його творчості для нас, нащадків, говорили у своїх виступах Сергій Пархонюк та Сергій Віннічук. Адже  мало хто в історії світової культури з такою пристрастю й самовідданістю захищав свій народ, як це робив Великий Кобзар. Він ніс народові іскру правди, незважаючи ні на тортури, ні на гоніння. Своїм полум’яним словом великий Кобзар став на захист України від поневолювачів, закликав до боротьби, жертовної любові до Матері-України, залишив «мертвим і ненародженим землякам» цінні життєві дороговкази, був виразником голосу українського народу.

В цей день також стартувала акція «Прийди зі своїм «Кобзарем». Більше десятка жителів селища прийшли зі своїми збірками творів, що були видані в різні роки. Також до 31 березня власники «Кобзарів» зможуть прийти з книгою до районної бібліотеки для дорослих, та зареєструватися. Власник найдавнішого видання отримає новий «Кобзар» у подарунок.

Та й справді, сьогодні важко переоцінити роль Шевченка не лише в літературі, а й у подальшому суспільному житті України. Цей національний поет глибоко розкрив душевне багатство українського народу, осмислив минуле, сучасне й майбутнє України. Пророчі слова великого генія українського народу, його заповіти є надзвичайно актуальними в умовах складних процесів українського державотворення. І чи не найважливішим у сьогоденні є його заклик до єднання всіх здорових сил української нації в ім’я утвердження нашої незалежної та соборної держави. Сьогодні ми всі хотіли б дожити до часу здійснення Шевченкових ідеалів свободи і любові, коли направду … «на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син і буде мати, і будуть люди на землі…».

Віта ШЕПЕЛЯ.