Головна Свято Пам’ятаймо про ціну перемоги

Пам’ятаймо про ціну перемоги

2824

Хоч і далі відходять грізні роки Другої світової війни, та не згасає людська пам’ять про ті страшні події, що увірвалися в мільйони людських життів грізними вибухами гармат, смертоносними пострілами автоматів, будівництвом таборів сме­р­ті та гетто. Лише за приблизними підрахунками, від 9 до 10 мільйонів українських людей загинули під час Другої світової війни, досі на­гадуючи про себе тисячами обелісків і братських могил.

9 травня заходи до Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом відбулися у Шацьку. О дев’ятій годині біля пам’ятника Невідомому солдату відбулася поминальна панахида, де насто­я­тель храму Різдва Богородиці смт Шацьк протоієрей Микола Вихор та настоятель Свято-Онуфріївського храму смт Шацьк, протоієрей Володимир Гичка поіменно згадали усіх воїнів-шачан, які загинули в роки війни, помолившись за упокій їхніх душ. Разом зі свя­щени­ками молилися за своїх героїв і жителі селища, тримаючи в руках запалені свічки, а також керівники району – голова Шацької РДА Ігор Корольчук, голова Шацької районної ради Сергій Карпук, а також голова Шацької селищної ради Сергій Віннічук, голова районної ради ветеранів Адам Дударчук разом із ветеранами Кос­тянтином Чес­ноковим, Миколою Данилюком та Михайлом Гіричем.

Поклавши квіти до пам’ятника Невідомому солдату, уча­с­ники заходу та решта жителів селища, які по дорозі приєднувалися до колони, святковою ходою під мелодії духового оркестру (керівник Василь Кусько) рушили до обеліску Слави. До святкової ходи ських організацій, Шацького ра­йон­ного військового комісаріату, відділів прикордонних служб «Пі­ща» та «Грабове», трудових ко­ле­к­­­тивів установ та закладів, ве­терани війни, учасники АТО, во­лонтери, викладачі і студенти Ша­цького лісового коледжу ім. В.Су­лька, школярі, педагогічний ко­лектив Шацької ЗОШ І-ІІІ сту­пенів. Відзначаючи 9 Травня у євро­пейському дусі, на грудях учас­ників заходу майоріли червоні маки – символ пам’яті та при­ми­рення, які виготовили та почепили усім вихованці та викладачі гур­тків Шацького БДЮТ. Вшанувавши пам’ять солдат-односельців та за­гиблих у війні мирних жителів хвилиною мовчання, перед ветеранами та жителями селища виступили Ігор Корольчук та Сергій Карпук, наголосивши, що завдяки подвигам сивочолих ветеранів та ціною життів мільйонів українських солдат було зупинено панування нацистської навали на теренах України, тож сьогодні ми віддаємо данину  пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої світової війни, хто віддав життя за мирне і щасливе сьо­го­дення.

Гідними своїх дідів от уже понад два роки є бійці української армії, які захищають кордони нашої держави у війні проти ро­сійського агресора. Саме цим захисникам дякували се­лищ­ний голова Сергій Віннічук, ветеран Костянтин Чесноков та го­лова районної ради ветеранів Адам Дударчук. Щирі слова вітань адресував ветеранам Сергій Рибін, заступник військового ко­мі­сара Шацького районного військового комісаріату. Свої віршовані вітання та квіти дарували найстаршим учасникам бойових дій учні ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк.

З нагоди днів пам’яті та примирення для учасників заходу та ветеранів звучали патріотичні пісні у виконанні викладачів Шацької дитячої музичної школи, народних аматорських колективів «Моло­дички» Шацького МБК та «Лісова пісня» однойменного санаторію, Максима Веремчука, методиста Шацького РБК. Власний вірш про ветеранів зачитала Ніна Вирович. Після урочистого заходу для ветеранів війни організований святковий обід в санаторії «Лісова пісня» та керівництвом району вручені грошові допомоги.

Дорогою ціною заплатив український народ за участь у най­страшнішій за всю світову історію війні 1939-1945 років. У вогнище війни було втягнуто 67 держав, 80% населення земної кулі. Друга світова тривала довгих 6 років. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 млн. осіб, не кажучи вже про поранених і тих, хто пропав безвісти. Пам’ятаймо, якою ціною далася людству перемога над нацизмом.

Віта ШЕПЕЛЯ.

День пам'яті у Другій світовій війні в Шацьку

День пам'яті у Другій світовій війні в Шацьку

День пам'яті у Другій світовій війні в Шацьку

День пам'яті у Другій світовій війні в Шацьку

День пам'яті у Другій світовій війні в Шацьку

День пам'яті у Другій світовій війні в Шацьку

День пам'яті у Другій світовій війні в Шацьку

День пам'яті у Другій світовій війні в Шацьку