Село Світязь давно вже набуло слави серед туристів завдяки розташуванню однойменного озера, до речі найглибшого в Україні. Проте не лише цим воно славиться.
У 2002 році у Світязі при Петропавлівському храмі було засновано Петропавлівський чоловічий монастир. Чимало людей з усієї України приїздять сюди, аби помолитися та віднайти гармонію тіла з духом.
12 липня – особлива дата для мешканців села, адже цей день знаменний як престольне свято на честь первоверховних апостолів Петра і Павла. Цього року, як завжди, день розпочався зі служіння у Петропавлівському монастирі, котре провів архімандрит Арсеній Дем’янчук. А вже ввечері на народ чекало велике гуляння, організоване працівниками Світязького сільського клубу за підтримки Світязької сілької ради та Петра Нестерука, власника маєтку «NESTER-HOUSE».
Захід розпочався із привітання від голови Світязької сільської ради Миколи Цвида. Він також виголосив подяку Петру Нестеруку, вручивши подарунок та грамоту за активне сприяння розбудови Світязя. До привітання долучився і Володимир Захарко, директор Шацького національного природного парку. Після цього до слова була запрошена помічниця народного депутата України Степана Івахіва Наталія Маленицька, яка прочитала вітальну телеграму від нардепа та вручила її сільському голові.
Прозвучали вітання, а тоді розпочалась розважальна програма. Ведучою вечора була незмінна завідуюча Світязького сільського клубу Світлана Прокопчук. Учасниками концерту були мистецькі колективи «Молодички», «Лісова пісня», родинний ансамбль Прасюків, Світлана Чернякова, Світлана Прокопчук, Валентина Сакура, Світлана Приступа та інші місцеві таланти. Провівся обжинковий обряд, звучали українські народні пісні, а впродовж усього вечора ще й розігрувалась святкова лотерея, яка додавала людям запалу.
Цього вечора від сільської ради було вручено подарунки: Цвид Лукії Василівні – матері 12 дітей, Денисовець Олександрі Іларіонівні (с. Підманове) – як 99-річній жительці, а також сім’ї Прасюків.
Із сутінками завершилась і концертна програма, натомість розпочалось fire-show (вогняне шоу). Двоє вправних чоловіків створили атмосферне видовище за допомогою смолоскипів, яке захоплювало подих та не давало відірвати від себе погляд.
Вечір плавно перетікав у ніч, з’явились ді-джеї та знову запалили, проте вже не вогонь, а людей. Драйвова музика лунала до самого світанку, поки молодь танцювала та завершувала гуляння престольного свята у Світязі.
Ольга ГОРДІЙ, студентка факультету журналістики ЛНУ ім. І.Франка.