Головна Свято Шачани святкували День Незалежності

Шачани святкували День Незалежності

3229

24 серпня в районному центрі відбулося святкування Дня Незалежності України. В сквері біля пам’ятника Тарасові Шевченку на шачан чекали гарно оформлені етномайданчики, виставка виробів ручної роботи, а також смачне частування стравами до­машньої кухні і виїзна торгівля.

Урочисту частину розпочали ведучі Марія Шпак і Максим Ве­ремчук, працівники Шацького районного будинку культури. Після того, як прозвучав гімн України, на сцену запросили про­тоіє­рея Миколу Вихора, благочинного Шацької округи. Священик заз­начив, що зранку в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Шацьк духовенство благочиння возносило до Бога молитви за Україну, її людей і мир.

– Ми просимо в Господа, щоб слова гімну «Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці…» стали реальністю нашої держави, – заз­начив отець Микола.

Невеликий екскурс в історію держави здій­нили керівники району: Віктор Плейтух, пер­ший зас­тупник голови Шацької РДА, та Сергій Карпук, го­лова Шацької районної ради, наго­лосивши на тому, що тернистим шляхом здо­була Україна свою неза­лежність. Станов­лення країни відбувається в ск­лад­ний час, триває війна, проте разом ми здо­лаємо всі пе­решкоди – наголосили представники влади.

Віктор Плейтух вручив відзнаки «Мати-ге­роїня» Галині Назарук із Шацька, Любові Богуті з с. Піща і Дарії Голядинець із с. Світязь. Також по­чесними грамотами Шацької рай­держадміністрації нагородив Галину Кузьмич, учасницю народного аматорського фольк­лор­ного колективу «Ост­рів’я­ночка», с. Острів’я; Руслана Кушніра, Пульмів­сь­кого сільського голову, та Костянтина Чеснокова, по­чесного громадянина селища Шацьк.

Сергій Карпук нагородив грамотами ра­йонної ради Ірину Бондар, методиста район­ного метод­кабінету відділу освіти, молоді та спорту; Галину Ключук, завідуючу фельд­шерсько-акушерського пункту с. Голядин; ме­даль і грамоту отри­мав Ми­кола Шевчук, го­лова ради пенсіонерів і ветеранів ОВС Шацького району. Медалі «За єдність України» керівник вручив учасникам АТО Василю Шепелі і Йосипу Матковському.

З днем народження держави привітала шачан Людмила Цевух, в.о.Шацького селищного голови і при нагоді відзначила гра­мо­тами Ніну Верешко, Надію Стаднік, Максима Матвіїшина, а також дворазового чемпіона Європи та срібного призера чемпіонату світу з веслування на байдарках і каное Дмитра Озимка і учасницю збір­ної команди України на чемпіонаті Європи Валерію Терету. Молодим спортсменам, які прославили Шацьк і Волинь, доручили покласти квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку, вшанувавши цим пам’ять борців, які віддали свої життя за волю і незалежність України.

Чимало слів вдячності прозвучало зі сцени на адресу захисників України – воїнів АТО з Шацького району, які на Сході виборюють незалежність для нашої держави, даючи достойну відсіч ворогу. Майор Сергій Рибін, т.в.о військового комісара Шацького районного вій­ськового комісаріату, привітав усіх зі святом і вручив воїнам медалі «Ветеран військової служби – воїн АТО».

Нагородження на святі перепліталися з концертними номерами, під­готовленими силами районного будинку культури (директор Ва­лен­тина Ханзерук). Патріотичні пісні від Максима Веремчука, во­кального ансамблю «Мелодія» та Оксани Цвинкилевич були про­сякнуті любов’ю до нашої молодої країни, день народження якої ми з гордістю відзначали.

Після урочистих заходів розпочався традиційний фестиваль «Озер­ний край дзвенить піснями», організований відділом культури Шацької РДА (начальник Оксана Юхимук) та Шацьким районним будинком культури (директор Валентина Ханзерук).

Патріотизм, любов до України, гордість за її народ і воїнів-захисників – ці теми домінували в піснях і танцювальних композиціях народних аматорів сцени Шацького району.

З днем народження державу вітали піснями дитячий ан­самбль «Круть-Верть», Яна Шумчук, Ольга Степанюк (с. По­ло­же­во), Леся Рабчевська (с. Пулемець), Олена Скабук (с. Мель­ники), Олександр Лончук та Петро Олех (с. Прип’ять), Василь Марко (с. Кропивники), народні ансамблі «Горлиця»(Шацький РБК), «Острів’я­ночка» (с. Острів’я), «Молодички» (Шацький МБК), дует «Не пара» (с. Піща).

Танцювальними композиціями порадував дитячий колек­тив «Пер­воцвіт» (керівник Валентина Демакова). Особливо чуттєво юні учасники затанцювали на завершення фестивалю під пісню «Не твоя війна», – у багатьох присутніх після перегляду на очах з’явилися сльози.

Щиро пораділи за нас, українців, присутні на святі поляки, багато з яких були одягнуті у вишиванки. Разом з народним ансамблем «Молодички» вони привітали шачан із Днем незалежності, ви­ко­навши пісню «Гей, соколи».

Мирослава ЦЮП’ЯХ