Головна Свято Шачани відзначили День Перемоги над нацизмом

Шачани відзначили День Перемоги над нацизмом

2999

9 травня в Шацьку відбулися урочисті заходи з нагоди Дня перемоги над нацизмом. За традицією, ранок великого дня розпочався для шачан з молитви. Біля пам’ятника Невідомому солдату зібралися жителі районного центру, ветерани, представники районної та селищної влади, учасники АТО, працівники установ та організацій, громадські активісти. З запаленими свічками, молитвою на вустах та хресним знаменням, з червоними маківками на грудях шачани долучилися до панахиди за загиблими від рук нацистів учасниками Другої світової та мирними жителями. Заупокійну молитву звершили благочинний Шацької округи протоієрей Микола Вихор і настоятель Свято-Онуфріївського храму смт Шацьк протоієрей Володимир Гичка, згадавши поіменно всіх, хто знайшов у цій братській могилі вічний спокій.

Урочистою ходою від Шацького районного Будинку культури жителі селища, представники трудових колективів району, студенти та викладачі Шацького лісового коледжу, учні та вчителі ОЗ НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» смт Шацьк попрямували до обеліску Слави.
Серед поважних гостей – троє ветеранів війни: почесний житель селища Костянтин Чесноков, а також Степан Королюк та Михайло Гірич. Саме до сивочолих ветеранів було прикуто найбільше уваги, саме до них з вітальними словами та словами вдячності зверталися керівники району, діти – словами пісень та віршів, артисти – у своїх виступах.

Привітав зі святом жителів селища та району голова Шацької РДА Василь Голядинець: «Війна, яка розпочалася на території України в 1941 році, забрала життя більше 9 мільйонів українців. Вона двічі прокотилася нашими землями. На жаль, з кожним роком все менше серед нас ветеранів, котрі воювали в роки Другої світової. А тим, хто знаходиться серед нас – велика шана та низький уклін. Дякуємо воїнам, які стали на захист нашої землі у далекому 1941-му, і тепер, в роки російської агресії».

Долучився до вітальних слів голова Шацької районної ради Сергій Карпук: «Сьогодні ми з шаною та скорботою згадуємо людей, котрі ціною свого життя виборювали краще майбутнє для своєї країни, важкою працею здобували перемогу в тилу, відбудовували нашу державу. Лише за останній рік в нашому районі померли чотири ветерани війни. Сьогодні їх залишилося шість, серед яких троє відзначають цей день разом з нами. Для теперішніх поколінь – це шанс поспілкуватися з ветеранами, адже мине трохи часу – і свідків та учасників тих трагічних подій вже не залишиться. Дякую учасникам АТО та ветеранам за мужність та подвиг».


Василь Матвійчук, військовий комісар Шацького РВК, також привітав усіх зі святом та нагородив нагрудними знаками «Ветеран війни – учасник АТО» – вісімнадцятьох учасників війни на сході України, які були призвані у першу та другу хвилі мобілізації.
Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять жертв Другої світової війни та поклали квіти до обеліску Слави.

Невеликий тематичний концерт подарували присутнім учасники художньої самодіяльності району: працівники Шацького районного Будинку культури, викладачі Шацької дитячої музичної школи, народний фольклорний колектив «Лісова пісня», учні ОЗ НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» смт Шацьк.

Довідка. Загальні демографічні втрати України – включно з убитими, жертвами концтаборів, депортованими, евакуйованими й тими, що рушили у вигнання разом із відступаючими нацистами, – становлять не менше 14 мільйонів чоловік. Це втрати найбільші й не порівняні із втратами інших країн і народів у Другій світовій війні. Фактично, втрати українського народу становлять від 40 до 44% від загальних людських втрат СРСР. З 41,7 мільйона людей, які мешкали до війни в УРСР, на 1945 рік залишилося тільки 27,4 мільйони чоловік.

Віта ШЕПЕЛЯ