Головна Свято Одразу дві зірки української естради вітали учасників та гостей фестивалю “На хвилях...

Одразу дві зірки української естради вітали учасників та гостей фестивалю “На хвилях Світязя”

3006

Щороку влітку Шацький озерний край з нетерпінням та гостинністю чекає на фес­ти­валь української естрадної пісні «На хвилях Світязя», який традиційно відбувається на базі «Гарт» Східноєвро­пей­сь­кого національного універси­тету ім. Лесі Українки. Відкри­ваючи захід, вітальне слово учасникам вокального конкур­су виголосив заступник Лу­цького міського голови Свя­тослав Кравчук, котрий подя­кував ректору СНУ ім. Лесі Українки Ігорю Коцану та голові наглядової ради Ігорю Палиці за облаштування бази «Гарт». Вітав конкурсантів і сам ректор університету, голова оргко­мітету Ігор Коцан. Він, зокрема, зазначив, що наступного року участь у конкурсі братимуть студенти із навчальних зак­ладів Польщі.

Конкурсна програма перед­бачала виконання двох пісень, одна з яких обов’язково мала зву­чати українською мовою. А оцінювало співочу майстер­ність конкурсантів журі на чолі з народним артистом України Василем Чепелюком.

І вже вдруге фінальний гала-концерт лауреатів кон­кур­су, який відбувся 23 чер­вня, проходив на майдані біля Шацького районного Будинку культури. Там зібралося сила-силенна прихильників пісні. Від малого до старого жителі се­лища та гості краю насолоджу­валися голосами та вітали гуч­ними оплесками талано­витих учасників, котрі викону­вали конкурсні пісні. Відкрив піснями фінальний гала-кон­церт народний артист України Василь Чепелюк. 

Майже годину високою виконавською майстерністю радували конкурсанти кілька­ти­сячний натовп.

Беззаперечним пере­мож­цем на студентському фести­валі естрадної пісні став Олек­сандр Ковальов з Гомель­ського державного універ­ситету ім. Франциска Скорини. Друге місце розділили Юлія Собуцька (Східноєвро­пейсь­кий національний університет ім. Лесі Українки) та Тетяна Ільїна з Харківського націона­льного університету міського господарства ім. А. Бекетова. А лауреатами третьої премії стали Тетяна Хомич (Націо­на­ль­ний педагогічний універ­ситет ім. М. Драгоманова), Уляна Філь (Національний уні­верситет «Львівська політех­ніка») та Вікторія Михайлець (Східноєвропейський наці­о­нальний університет ім. Лесі Українки). У номінації «Перші кроки» перемогу здобув Дмит­ро Загодиренко з Одеського державного аграрного універ­ситету. А Ярослав Мартинюк та Ірина Васильчук, студенти Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, отримали, відпо­відно, відзнаку «Нові імена» та приз глядацьких симпатій.

Грошові нагороди та мож­ливість відпочити у Буковелі та на базі «Гарт» СНУ ім. Лесі Українки отримали лауреати конкурсу від фонду Ігоря Па­лиці «Новий Луцьк».

А родзинкою фінального гала-концерту став непере­вершений виступ мегапопу­лярного українського гурту «Дзідзьо», котрий після цере­монії вручення дипломів та нагород переможцям конкурсу задав драйву та зарядив по­зитивною енергетикою на довгий час усіх численних гля­дачів. На сцені поряд зі спі­ваком, котрий у перервах між піснями розважав публіку жартами, весело танцювали та стрибали дітлахи, на май­дані справжню дискотеку під пісні Дзідзьо влаштовувала молодь. А ще був і роман­тичний мо­мент на святі, коли шачанин попросив естрадного гостя привітати жительку ра­йонного центру Марію Крат з днем на­родження, який вона від­святкувала напередодні – 22 червня. А кому пощастило – взяв у відомого співака автограф!

Віта ШЕПЕЛЯ.