Головна Свято Свіча, запалена від серця

Свіча, запалена від серця

2580

Кобзар – таке ім’я дав народ славетному поетові Тарасу Григоровичу Шевченку. І досі ім’я цієї людини є уособленням волі, сили духу, пророчого дару. Кобзар – це хранитель народної душі, її одвічний оборонець. Сьогодні ми називаємо Шевченка «поетом національної ідеї» і не сумніваємося, що його творчість є одним з духовних наріжних каменів нашої державності, а «Кобзар» продовжує бути, так би мовити, щонайпершою українською книжкою.

Цього року, в рік 200-річчя від дня народження славетного поета, по усіх закладах освіти та культури відбуваються заходи на вшанування пам’яті Тараса Шевченка. Шевченківський вечір «Свіча, запалена від серця», відбувся 19 лютого і в центральній районній бібліотеці для дорослих, на якому були присутні читачі бібліотеки, бібліотекарі району, представники райдержадміністрації, відділу культури Шацької РДА.

Ведучі заходу Дмитро Омелянюк та Марія Бранчук розповіли про дитячі роки поета, його викуп з кріпацтва, роки творчості у засланні та на волі. За одне коротке життя Тарас Шевченко подолав шлях, якого вистачило б на десять пересічних людських животінь – кріпак і митець, солдат і громадський діяч, поет і мислитель… У виконанні постійних відвідувачів бібліотеки глядачі змогли також подивитися сценку за мотивами С.Васильченка «У бур’янах», інсценізацію уривку з драми «Тополя» Т.Шевченка, послухати безсмертні Шевченкові поезії та вірші, написані видатними українськими поетами про Кобзаря, послухати у відеозапису пісні на його слова, що стали справжнім народним надбанням. На завершення під звуки пісні Тараса Петриненка «Україно» були продемонстровані слайди про вільну, незалежну, квітучу Україну, таку, яку хотів бачити її Батько Тарас.

Читаймо ж Шевченка – з уважністю, подивом і захватом, щоб, нарешті, зрозуміти, хто ми є і яка свобода чекає на нас.

Віта ШЕПЕЛЯ.