Головна Освіта Вічне і живе Шевченкове слово

Вічне і живе Шевченкове слово

3028

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття, і голос Твій нам душу окриля. Встає в новій красі, забувши лихоліття, Твоя, Тарасе, звільнена земля…

Віще, вічне і живе Шевченкове слово, що надихає, окрилює, збуджує свідомість, що зросло з пісні та думи, з глибинного кореня народу та засяяло на верховинах світової слави. Його вогнистий знак і до сьогодні запалює у дитячих серцях любов до слова, до рідної мови, до свого народу.

Небайдужі до слова Великого Кобзаря й учні навчальних закладів району. 12 лютого в  Шацькому БДЮТ відбувся районний конкурс юних читців, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Організатором конкурсу став відділ освіти Шацької РДА. У ньому взяли участь дев’ятнадцять учнів загальноосвітніх закладів району.

Завдання стояло одне – прочитати поезію Тараса Шевченка, але зробити це якомога переконливіше, розкрити характер образів, донести сутність написаного. Переважна більшість учасників продемонструвала значний рівень виконавської майстерності, чітку дикцію, мистецтво живого слова, яскраву індивідуальність, культуру поведінки на сцені. Тож, спостерігаючи за виступами юних читців, можна з упевненістю сказати, що таланти є!

Змагалися школярі у трьох вікових групах: молодшій, середній та старшій. Члени журі у складі Тетяни Ціпошук, методиста РМК відділу освіти Шацької РДА, Таїсії Сулік, вчителя української мови та літератури ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, Віри Яковініч, вчителя української мови та літератури ЗОШ І-ІІІ ст. с. Ростань, оцінювали як рівень виконавської майстерності, дикцію, постановку голосу, так і сценічний образ хлопців і дівчат. У підсумку, переможцем у молодшій віковій групі став учень ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь Микола Куліш, друге місце посіла Валерія Пех, учениця ЗОШ І-ІІ ст. с. Підманове, третє місце – Орися Приступа, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. с. Прип’ять.

У середній віковій групі перемогу здобув учень ЗОШ І-ІІІ ст. с. Піща Павло Рибін, який підкорив журі і глядачів не тільки гарним драматичним читанням, а й вмінням володіти словом, внутрішнім відчуттям поезії. Друге місце – в Юлії Терети (ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк), а на третьому місці – Оксана Юрчук (ЗОШ І-ІІ ст. с. Острів’я). У старшій віковій групі перше місце дісталося Іванні Янчук (ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк), друге – Ганні Гарчук (ЗОШ І-ІІІ ст. с. Ростань). Переможці конкурсу були нагороджені грамотами відділу освіти Шацької РДА.

Дивлячись на талановитих учнів, на те, як вони сприймають постать Кобзаря, віриш: про наше історичне минуле нащадки не забудуть.

Віта ШЕПЕЛЯ.