Головна Свято Свята Анна благословила на гарне свято

Свята Анна благословила на гарне свято

3256

Рано-вранці 7 серпня дзвони Свято-Аннівського храму села Мельники сповістили про початок великого дня. Храмове свято і день села починалися молитвою священиків і вірян, гарною сонячною погодою, чудовим настроєм мешканців і гостей. До гостинних мельниківців протягом дня з’їжджалися рідні і друзі, так що до початку вечірнього концерту центральна вулиця села вщент заповнилася людьми. Діяли атракціони для дітей, працювала виїзна торгівля.

З імпровізованої сцени вітали селян Володимир Найда, голова Шацької РДА, Віктор Сорока, Шацький селищний голова, Микола Маригода, директор навчально-виховного комплексу с. Мельники «ЗОШ І-ІІІ ст.-дитячий садок», Володимир Бащук, помічник-консультант народного депутата України Степана Івахіва.

Коли ведуча Ольга Гайова оголосила про початок святкової програми, селом розлилася народна та естрадна пісня, зазвучали зі сцени жарти й гуморески, урочисто, в ритм знаменного дня, заграли духові інструменти. Гаряче аплодували глядачі ансамблю народних інструментів «Веретено», духо-вому оркестру (Шацький РБК), тріо «Вогні Привітного» (Локачинський район), дуету «Жива пісня» у складі Ігоря Баранюка та Ігоря Вовчка (м. Луцьк), народному ансамблю «Молодички» (Шацький МБК), гумористу Миколі Злонкевичу (м. Тернопіль). Порадували розмаїттям талантів аматори сцени  з с. Мельники: гуморист Катерина Стаднік, вокалісти Мар’яна Крат, Валентина Постернак, Світлана Постернак, Зоряна Заєць, юний музикант Владислав Дударчук. Завжди бажаним гостем на святі села Мельники є народний артист України Василь Чепелюк. Він і цього разу вітав мель-никівців, які вже стали для нього рідними, низкою колоритних українських пісень. А мистецьким подарунком від Степана Івахіва став виступ Адама Горбатюка, фіналіста телепрограми «Шанс», володаря гран-прі фестивалю «На хвилях Світязя».

Не обійшлося на святі і без подарунків від благодійного фонду «Патріоти Волині», які дісталися власникам щасливих лотерейних квитків, переможцям змагань з футболу (зустрічалися команди сіл Піща і Мельники, результат відповідно 4:2), а також найстаршій жительці села Марії Крат, наймолодшому жителю (отримували батьки Олександр і Світлана Шуми), наймолодшій подружній парі Олегу та Олені Антонюкам, найстаршій подружній парі Тарасу і Юхимії Поцьохам, кращому свинобою Володимиру Натальчуку, найактивнішому громадському діячу Володимиру Корнелюку, найкращому пасічнику Миколі Гінайлу, фермеру Лідії Шевчик, активному патріоту села, організатору політичних і культурних заходів завідуючому клубу с. Мельники Федору Гіричу. Федір Федорович, до речі, і займався організацією свята, що збирає й об’єднує в велику родину покоління мельниківців і давно стало гарною традицією в селі. Поважним членом цієї родини є відомий на Волині письменник і журналіст Сергій Цюриць, який народився в с. Мельники. На святі він водночас почесний гість і повноправний господар – жодна подія від нього не втече, жодна цікава чи, тим паче, талановита людина. Кожному приділить хвилину уваги, багатьом, особливо творчим землякам, пообіцяє допомогу, з усіма поділиться своїми неозорими планами – аби лише про мальовничі Мельники взнала Волинь і вся Україна.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.