Головна Свято Свято в Мельниках: відзначили рекордсменів і возвеличили в піснях рідне село

Свято в Мельниках: відзначили рекордсменів і возвеличили в піснях рідне село

2940

В cелі Мельники 7 серпня, на свято Успіння святої праведної Анни, традиційно відзначили день села. Святкування розпочалося зі спільної молитви в Свято-Аннівському храмі, де зібралося духовенство Шацького благочиння, парафіяни і численні гості села.

Далі на сільському стадіоні розпочалися спортивні змагання і футбол. Азартна боротьба завершилася тріумфом найсильніших спортсменів. В перетягуванні канату І місце здобули господарі – команда з с. Мельники, ІІ – с. Піща. В підніманні гирі не було рівних Сергію Пекалюку з Шацька, який посів перше місце, друге місце дісталося Богданові Ващуку з с. Мельники. У змаганнях з висіння на перекладині перемогу здобув Павло Пацьох з с. Мельники, ІІ місце – в Олександра Лукашука з с. Ростань. Справжні пристрасті вирували під час футбольних баталій. За перемогу боролися чотири команди, а місця розподілилися таким чином: І місце – с. Мельники, ІІ – с. Піща, ІІІ – с. Згорани, ІV – смт Шацьк.

У вечірню пору місцеві мешканці та приїжджі прийшли в центр села, до затишного скверу, де вже звучала музика і розпочиналася урочиста частина свята і концерт, організований силами місцевих аматорів під керівництвом завідуючого клубу Федора Гірича та Шацького РБК (директор Валентина Ханзерук). Гості мали можли­вість поспілкуватися за столиками, пригоститися морозивом чи холодними напоями, бо надворі стояла спека; дітки стрибали на батуті, ловили різнобарвну рибку в басейні, наносили фарбою і хною візерунки на обличчя і руки, робили екзо­тичні зачіски.

Усіх присутніх на святі при­вітали зі сцени ведучі Ольга Гайова і Максим Ба­кун, представники влади: Сергій Карпук, голова Шаць­кої районної ради, Володи­мир Бугайчук, заступник го­лови Шацької РДА, Люд­мила Цевух, в.о. Шацького селищного голови, її заступ­ник Віталій Яльницький. По­ба­жали привітним і працьо­витим мешканцям Мельни­ків добробуту і благопо­луч­чя, а селу, яке, до речі, на святі назвали містечком, – процвітання. Передав селя­нам привітання від народ­ного депутата Степана Іва­хіва його помічник Володи­мир Бащук, який також привіз багато цінних призів для розіграшу святкової лотереї. На святкуванні відзначили грамотами районної ради вчительку музики Мельниківської школи Марину Хомич, найкращого читача бібліотеки Софію Дударчук; районної державної адміністрації – жителів села Лідію Шевчик та Оксану Падалюк; селищної ради – Сергія Сидорука та Ігоря Хомика.

Приємною несподіванкою став подарунок Мельниківському сільському клубу від Шацької селищної ради – сертифікат на придбання музичної апаратури, якого урочисто вручили Федору Гіричу.

Найочікуванішими стали нагороди жителів села в різних номі­націях. Так, відзначили місцевого лікаря Айболитя – Тетяну Штан­дер, радіо-, теле-, автомайстра Олександра Борсука, наймолодшу Ганнусю села – Анну Міщак, найстаршу Ганнусю – Ганну Сухецьку. Нагородили подружжя, які стали бабою і дідом – Миколу і Надію Постернаків; господиню «на колесах», яка готує найсмачніші обіди для відпочивальників, – Ната­лію Постернак; сі­ль­ського музику – Володимира Сидорука; актив­ного борця за добробут села – Катерину Штан­дер; наймолодшого жителя села Мирослава Ги­риковича.

Нагородження перепліталося з яскравими концертними номерами у виконанні місцевих і запрошених співаків: Світлани Постернак і Ма­рини Хомич з с. Мельники, народних ансамблів «Лісова пісня» і «Молодички», колективів район­ного Будинку культури «Red Rose», «Мальви», дитячого вокального колективу «Барвінок», на­родного артиста України Василя Чепелюка, квар­тету «Акорд» (м. Луцьк), артистів Волинсь­кого народного хору та народного ансамблю «Жай­вір» Старовижівського РБК. Гумористичні твори прочитала Катерина Стаднік.

Святкова лотерея подарувала присутнім на святі приємні емоції, бо на тих, хто придбав ло­те­рейного квитка, чекали гарні призи. Голов­ний з них – телевізор – дістався молодій парі, яка щойно зареєструвала шлюб (чоловік – із с. Мельники, дружина – з с. Пулемець).

Завершився багатий на події День села Мель­ники святковою дискотекою.

Ольга ГОРДІЙ