Головна Свято В районі відзначили День Незалежності

В районі відзначили День Незалежності

2906

24 річницю своєї неза­леж­ності Україна відзначила в умовах війни. З числен­ними людськими жертвами, втраченими територіями, ни­зьким рівнем життя гро­мадян, корупцією і невизна­ченістю майбуття. Проте з твер­дою вірою у те, що її волелюбний народ здобуде перемогу над зовнішнім і вну­трішнім ворогом і, попри віщування недругів, закладе міцний фундамент розвитку незалежної держави.

В Шацькому районі святкування розпочалося 21 серпня. На урочисті збори, які відбувалися в районному Будинку культури, були запрошені особливі гості – учасники АТО з Шацького району. Бійців, а також працівників установ, організацій району, пред­ставників громадськості привітав Ігор Корольчук, голова Шацької РДА. В доповіді, яку виголосив перед присутніми, Ігор Адамович на­голосив, що, попри всю складність ситуації в державі, ми не маємо права втратити Україну, а зібравши волю в кулак, мусимо продовжувати виборювати власну незалежність. Щирі зичення з державним святом лину­ли на адресу земляків з вуст голови районної ради Сергія Віннічука, військо­вого комісара Шацького районного комісаріату Сер­гія Зайцева, учасників бо­йових дій у зоні АТО Віта­лія Бонка та Андрія Фе­дуна.

Почесними грамотами керівництва облдерж­адмі­ні­страції, обласної ради, рай­держадміністрації та районної ради було відзначено кращих жителів Шацького району. Державні нагороди Збройних сил України – нагрудні знаки «Учасник АТО» – отримали демобілізовані військовослужбовці Шацького району, які боронили на сході українську землю від російсько-терористичних військ і на даний час мають статус учасників бойових дій. До слова, не всім військовим були вручені медалі, проте процес нагородження лише стартував – з часом усі герої війни отримають нагрудні знаки, як тільки матимуть на руках документи з присвоєння їм згаданого вище статусу.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих на сході українців.

Урочистість продовжив патріотичний концерт з участю твор­чих колективів району: народних ансамблів «Лісова пісня», «Молодички», «Горлиця», колективу «Мрія» Піщан­сь­кого СБК, танцювальних гуртів районного Будинку культури, вик­­ладачів дитячої музичної школи та окремих виконавців.

Молитва за Україну

24 серпня в храмі Різдва Богородиці смт Шацьк відбулася святкова літургія. Настоятель храму протоієрей Микола Вихор разом з іншими священиками Шацького благочиння та пара­фіянами молилися за багатостраждальну Україну, її владу та воїнів. Згадали в поминальній молитві і тих героїв, які поклали свої життя в боротьбі за незалежну Україну, зокрема загиблих рік тому під Іловайськом.

День Державного прапора України

Продовжилися заходи зі святкування Дня незалежності 23 серпня, коли по всій Україні також відзначають День Державного пра­пора України, який сьогодні є символом не лише держави, а й незламності та нескореності нації. О дев’ятій  годині на цент­ральній площі  біля районного Будинку культури відбулась урочиста це­ре­монія підняття Державного прапора України, участь у якій взяли керівники органів виконавчої  влади, місцевого самов­ря­дування, державних установ та організацій, представники  полі­тич­них пар­тій та громадських об’єднань, ветерани війни, демо­бі­лі­зовані вій­сь­ковослужбовці, учасники АТО, громадськість район­ного центру.

Прикордонники відділів прикордонної служби «Грабове» та «Піща» урочисто піднесли Державний прапор України до Ігоря Ко­ро­льчука, голови Шацької РДА, та Сергія Віннічука, голови Шацької районної ради, котрі, схилившись на коліна, поцілували стяг. Під звуки Державного Гімну України над площею замайоріло синьо-жовте полотнище – символ нашої незалежної та суверенної дер­жави.

Святкування Дня незалежності

Після урочистої церемонії підняття Державного прапора Ук­раїни заходи з нагоди Дня незалежності продовжились у сквері біля па­м’ятника Тарасу Шевченку. Для дітей була організована роз­важальна програма, а також для юних художників проведено кон­курс малюнка на асфальті. Майже 20 учасників конкурсу ма­люнка ста­ралися виразити у своїх дитячих шедеврах патріотичні по­чут­тя, зображуючи на асфальті гілля калини, жовто-блакитні стяги, тризуби, сердечка із неодмінними написами «Слава Україні!», «Ге­роям слава!», «Ми – за мир!». У підсумку перше місце отримала Нау­мич Валерія і команда, друге місце дісталося Людмилі Демчук та Анні Губановій, третє – Івану Кропивнику, Іллі Саламатіну, Вік­тору Гужу. Усі переможці та наймолодші учасники отримали зао­хо­чувальні призи.

Тим часом у сквері біля пам’ятника Кобзареві демонструвалися вис­тавки декоративно-прикладного мистецтва, проводилися май­с­­тер-класи на­родних умільців, конкурси вишиванок, рушників та ікон, вишитих власноруч, діяли книжкові полички та тематичні вис­тавки, що висвіт­лю­ють історію державних символів України, ук­раїн­ського держа­вот­­ворення. Яскравим та різнобарвним був па­рад вишиванок, коли усі учасники свята у вишиванках пройшлися колоною по цент­­ральній площі селища. А вже через декілька хвилин Ва­лентина Ханзерук, директор районного Будинку культури, ого­ло­­сила пере­мож­ців у конкурсах вишиванок: у найкращу чоловічу ви­шиванку був одягнений житель селища Василь Семенюк (до речі, вишиваній со­рочці Василя Марковича вже понад 50 років); власницею найк­ра­щої жіночої вишиванки стала Лариса Глуш­кова, жи­телька с.Ростань; найкращою дитячою вишиваною сороч­кою виз­нано ро­боту учениці 9 класу Прип’ятської ЗОШ І-ІІІ ст. Дарини Ше­пелі, яку де­монструвала Людмила Демчук. Призи за найкращі ви­шиті ікони отримали Катерина Кузнєцова (вишивка бісером) та Галина Занюк (вишивка хрестиком). Найкращі вишиті рушники на виставці мали майстрині Валентина Дибалюк (смт Шацьк) та Ок­сана Данилевич (с. Пехи). Усіх переможців також було відзначено призами: скатер­ти­нами та наборами для вишивання.

Учасники заходу рівно о12.00 год. приєднались до Загально­на­ціональної хвилини мовчання та покладання квітів, корзин до па­м’ят­ника Тарасу Шевченку. Цього дня у всіх храмах району під час недільної служби пройшли молебні за Україну та український на­род.

Шацька районна рада та адміністрація висловлюють слова вдяч­ності організаторам заходу та підприємцю Нелі Сацюк, голові  Шацької ГО «Небайдужі», за надану можливість  під час свят­кування придбати українські сувеніри, книги  та іншу  продукцію.

День незалежності в санаторії «Лісова пісня»

Здравниця на березі озера Пісочне об’єднала в День державного прапора України відпочивальників з усіх регіонів держави і навіть тимчасово окупо­ва­ного Криму. Усіх їх хвилює доля України, усім болять її рани – навіть маленьким діткам, котрі брали участь у конкурсі малюнка на асфальті. «Україна єдина», «Це моя Батьківщина», «Слава Україні!» – всі творчі роботи мали патріотичні підписи, на всіх майоріли си­ньо-жовті національні прапори і сяяло сонце миру. Перемогу в конкурсі здобули всі без винятку юні учас­­ники, за що отримали від організаторів пода­рунки: повітряні кульки, прапорці, солодощі. А от до­рослі позмагалися з азартом у запальних «Козацьких розвагах», свою перемогу в волейболі, метанні міш­ків із сіном, піднімання гирі присвятивши головному святу країни. А ввечері, після благословення отця Петра Границького, настоятеля Свято-Аннівського храму с. Мельники, для відпочивальників був органі­зований патріотичний концерт. Зірками сцени стали учасники народного ансамблю «Лісова пісня».

Віта ШЕПЕЛЯ, Мирослава ЦЮП’ЯХ.