Головна Свято У Шацькому районі відбулась зустріч з воїнами-інтернаціоналістами та бійцями АТО

У Шацькому районі відбулась зустріч з воїнами-інтернаціоналістами та бійцями АТО

2982

«Не залишай країну у біді і не шукай причину, щоб її ли­шити. Бо те тепло, що в рідній стороні, не вдасться чужиною замі­нити»

 Н.Загорбенська

У цих словах – нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України: воїнів Київської Русі, ко­заків, українців, які в складі Збройних сил колишнього Сою­зу та партизанських формувань за­хищали Батьківщину від фа­шистів; воїнів української повс­танської армії та нинішніх захис­ників України. Українські сол­дати своїми героїчними вчин­ками до­вели, що вони не заво­йовники, а захисники землі своєї й пра­вос­лавної віри.

…Свята Богородице… Спаси і сохрани мою сім’ю! Всіх, кого люблю! Дай їм здоров’я і щастя!!!

У всі часи наш народ звер­тався до Пресвятої Богородиці за заступництвом, воїни вва­жали Божу Матір своєю Небес­ною Покровителькою. Тому у ка­лендар української історії 14 жовтня – свято Покрови Прес­вятої Богородиці – ввійшло як День захисника України, День ук­раїнського козацтва, День ст­во­рення Української Повстан­сь­кої Армії, і вперше на держав­ному рівні його визнано вихід­ним.

Нам є кого вшановувати, ким пишатися, на прикладі кого вих­овувати дітей. Чудове свято стало гарною нагодою для про­ведення в актовому залі ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь зустрічі з воїнами-інтернаціоналістами та бійцями АТО під керівництвом директора Світя­зького сільсь­кого Будинку ку­ль­тури Світлани Прокопчук. У ви­конанні ан­самблю «Орхідея» у складі Світ­лани Приступи, Світ­лани Про­копчук, Оксани Озимок та Ліни Панасюк звучали пат­ріо­тичні твори, пісні про матір, ко­хання. Ведучими святкового за­ходу були Світлана Цвид і Те­тяна Турич, допомагали їм за­люб­лені в пісню Богдана Грицюк та Ірина Цвид, восьмикласниці місцевої школи.

На свято були запрошені  го­лова районної ради Сергій Він­нічук, директор ШНПП Воло­димир Захарко, директор школи Віра Озімок, керівник зуст­річей «Від усієї душі» Га­лина Цвид, отець Сергій Оме­лянюк, жителі села.

Слово для привітання взяв сільський голова Микола Цвид, який подякував керівнику, ама­то­рам сцени та учням за зміс­тов­ний концерт і висловив вдяч­­ність учасникам бойових дій за героїзм, мужність, захист національних інтересів, бо сила України – у її захисниках, патріо­тах, які сьогодні відстоюють мир на східних рубежах.

Звернулась до винуватців свята Галина Цвид, яка оповіс­тила, що у Петро-Павлівському храмі було відслужено мо­ле­бень за здоров’я воїнів-інтер­на­ціоналістів, учасників АТО, ве­те­ранів і принесла з собою прос­фори та свячену воду. У най­важчі часи українські бійці звер­тались до Бога з молитвою про своє спасіння і знали, що наш на­род і армія непереможні, бо взяли від козаків силу духу, від повстанців – патріотизм, від виз­волителів – героїзм, від воїнів-інтернаціоналістів – гордість, від бійців АТО – щире прагнення миру, від Збройних сил України – відданість українському на­роду, від волонтерів – допомогу українській армії, демобілі­зо­ва­ним бійцям, сім’ям загиблих.

Всіх присутніх у залі з Днем за­хисника України і святом Пок­рови Пресвятої Богородиці при­вітав Сергій Віннічук. Він наго­лосив, що саме на війні проя­ви­лася відвага наших чоловіків, активна життєва позиція, людя­ність і бойовий дух. А ще поба­жав міцного здоров’я і благо­по­луччя в родинах, підтримки від дер­жави.

Володимир Захарко побажав усім миру в Україні, злагоди в кожній оселі, бадьорості духу, а отець Сергій Омелянюк назвав війну найбільшою бідою для на­роду, адже не буває чужих дітей на землі, яку Господь створив, за­повівши любити ближнього свого, як самого себе.

Учасники бойових дій Олег Порва і Віктор Лутков говорили про важкі будні на війні, про без­дарних командирів, які до­пустили масову загибель ук­раїн­­ських солдатів в Іловай­сь­кому котлі, під Савур-Могилою і Дебальцевим. Їм важливо  від­чу­вати підтримку співвітчизни­ків і держави. Бійці подякували всім за допомогу харчами, одя­гом, учням – за маскувальні сітки та листівки, а бабусям – за шкарпетки, які зігрівали їх у холодну пору. Бійці запевнили, що мир буде за нами!

Урочиста частина підійшла до кінця, і всі були вдячні орга­нізаторам святкового заходу за можливість побути разом, пос­піл­куватися, насолодитися кон­цертом і вшанувати сивого­ло­вих і молодих чоловіків, які не побоялись, не заховались, були вірні військовій присязі. Учас­ни­кам двох воєн було про що по­говорити і що згадати, бо за ними – велика історія, яку му­симо не забувати і передавати одне одному. Хай береже їх Гос­подь! У нас звичайний плин життя: люди поспішають на ро­боту, збирають врожаї, одру­жую­­ться, народжують. А там – вибухи, кров, смерть, руїни, там війна. Живуть одним ба­жан­ням – щоб швидше настав мир. Не будьмо байдужими, а бу­дьмо щирими українцями, які вміють пошановувати своїх ге­роїв. Мирного неба над голо­вою усім нам!

З повагою Галина Валентинівна ЦВИД.