Головна Свято «З Різдвом Христовим!»: у Луцьку відбувся XХІV фестиваль вертепів

«З Різдвом Христовим!»: у Луцьку відбувся XХІV фестиваль вертепів

758

Вертеп — невід’ємна частина традиційного святкування Різдва. В Україні такі вистави з давніх-давен супроводжували свято народження Ісуса Христа, розповідали про його прихід та труднощі, що долала Свята родина.

На щастя, ця традиція не канула в Лету, і сьогодні, 8 січня, у Палаці культури міста Луцька відбувся щорічний, XХІV фестиваль вертепів «З Різдвом Христовим!». Його учасниками стали одинадцять творчих колективів міської громади, що доклали неабияких зусиль для того, аби зберегти цей унікальний пласт традиційної народної культури та показати нові, буденні для українців сенси через призму історичних подій та прихід Спасителя.

 
 
 
 
 
 
 
 

“Зараз ми переживаємо особливий період. Різдвяні свята — це той час, коли Небо відкрите для наших молитов. І найменше, що ми можемо зараз зробити — це молитися до Господа Бога із особливим проханням. Мабуть, у нас з вами одна на всіх мрія — про перемогу. Мрія про те, щоб ми жили у своїй, ніким не загарбаній країні, щоб ми творили свою історію, берегли свої традиції.

Сьогоднішній захід — особливий прояв нашої незламності, шанування традицій предків, любові до нашого коріння та ідентичності”, – привітала присутніх заступник міського голови Ірина Чебелюк.

 

Фестиваль вертепів у Луцьку справді є традиційним, однак цього року він пройшов не на конкурсній основі, тож сцена Палацу культури була відкритою для усіх колективів, що подали заявку на участь.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)