Головна Конкурси Шацькі веслувальники завоювали 9 медалей на міжнародних змаганнях

Шацькі веслувальники завоювали 9 медалей на міжнародних змаганнях

17390

23-24 серпня в селищі Шацьк, на базі Шацької дитячо-юнацької спортивної школи, відбулися традиційні змагання з веслування на байдарках і каное – ХХХІ Меморіал пам’яті чемпіонки України Галини Зуб.
До Шацька з’їхалися 185 веслувальників з Івано-Франківської, Львівської, Волинської областей України, а також з міст Пінськ і Білозерськ Республіки Білорусь – всього 11 команд.

На урочистому параді-відкритті змагань учасників і їхніх тренерів вітали директор спортивної школи Сергій Стаднік, голова Шацької райдержадміністрації Василь Голядинець, голова Шацької районної ради Сергій Карпук, секретар Шацької селищної ради Людмила Цевух, а також сестра Галини Зуб – Любов Клімова.

Гості завітали на спортивне свято з гарними подарунками. Василь Голядинець від благодійного фонду Петра Нестерука «Дізар» подарував спортивній школі баскетбольні м’ячі, Сергій Карпук вручив найбільш успішним шацьким веслувальникам Сертифікати переможців стипендіального проекту фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» – за високі здобутки у сфері фізичної культури та спорту. Відтепер стипендію в 500 гривень протягом шести місяців отримуватимуть Богдан Лопухович, Олег Дударчук, Олександр Ягодинець та Вікторія Терета. Людмила Цевух вручила чотири весла і чотири подушки для каное, придбані за кошти Шацької селищної ради.

Відкрити змагання, підявши державний прапор України, доручили спортсменам Шацької ДЮСШ Олександру Ягодинцю та Софії Цюп’ях. На урочистості вшанували хвилиною мовчання пам’ять відомої веслувальниці Галини Зуб та поклали до її могили квіти.
Погода не надто сприяла вдалому старту та фінішу – було холодно, вітряно, час від часу йшов дощ. Веслувальники на великих хвилях часто втрачали рівновагу, і човни деяких спортсменів часто переверталися буквально за метр до фінішу. Проте більшість шацьких веслярів все-таки успішно фінішувала, показавши чудові результати перегонів і поповнивши скарбничку спортшколи на 9 медалей.

Так, Богдан Лопухович у каное-одиночці став першим на дистанції 1000 м і третім на дистанції 200 м; Олег Дударчук – третій у каное-одиночці на дистанції 200 м; Ольга Шапран – друга у каное-одиночці на дистанції 200 м і третя на дистанції 500 м; Анна Цюп’ях – третя у каное-одиночці на дистанції 500 м; Діана Мегель – друга в каное-одиночці на дистанції 500 м і третя на дистанції 200 м.

7- річна Евеліна Романович отримала кубок як наймолодша учасниця змагань, а також здобула бронзову медаль за третій результат у перегонах байдарочників на дистанції 1000 м. Готували юних спортсменів до змагань тренери Василь Жипа, Леонід Цюп’ях та Микола Романович.
Організаторами спортивного заходу стали Шацька ДЮСШ, Шацька селищна рада, відділ з питань фізичної культури і спорту Волинської ОДА, Волинська обласна федерація каное, Волинська обласна рада ВФСТ «Колос» та Волинське обласне відділення національного олімпійського комітету України. Окрім згаданих подарунків на спортивну школу, переможці за сумою двох дистанцій отримали 18 кубків від ВФСТ «Колос», веслувальниця з міста Добротвір Львівської області, 2004 року народження, – 300 грн. за найкращий час проходження дистанції 200 м. Призерам змагань дісталися книги, щоденники, ручки, значки, футболки від відділення НОК Волині.
Завдяки спонсорам: Василю Печуку,Олександру Наумичу, Анатолію Полінкевичу та Володимиру Матлаху Меморіал пам’яті відомої спортсменки пройшов у Шацьку на достойному рівні.