17-18 травня на базі Піщанської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулися спільні навчально-польові збори юнаків 11 класів, в яких також взяли участь шацькі одинадцятикласники. Збори проводились відповідно до Закону України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу» та прграми «Захист Вітчизни» з метою закріплення знань, умінь і навичок, вироблених учнями на заняттях допризовної підготовки, зміцнення здоров’я і набуття прикладних вмінь і навичок, необхідних для визначення і готовності до служби в Збройних Силах України. Тож десятеро випускників обох шкіл мали змогу на собі перевірити – яка то вона є, армійська служба.
Цьогорічний похід дещо відрізнявся від попередніх, адже між випускниками шкіл проводилися козацькі забави. Всі конкурси та ігри викликали великий інтерес та змогли розкрити таланти учасників. Хлопці змагалися у вправності стройової підготовки, стрільбі з пневматичної гвинтівки по повітряних кульках, фізичній підготовці (підтягування та вихід силою на перекладині, перетягуванні канату та інших видах). Не обійшлося і без таких цікавих конкурсів, як вміння ліпити вареники, танцювального конкурсу.
Після змагань була проведена підготовка до військової служби, яка відбулася на базі відділення прикордонної служби с. Піща. Майбутні захисники Вітчизни мали змогу попрактикуватися у повному розбиранні автомата Калашникова та пістолета Макарова. Друга частина польових зборів проходила на базі відпочинку Львівського медичного університету, де для учнів було організовано добове чергування. Практикувалися юнаки і в тактичній підготовці, а у нічний час піднімалися за сигналом «тривога», знайомилися з роботою приладу нічного бачення – тепловізора. На польових зборах випускники відчули себе частиною згуртованого колективу, чому посприяли командири загонів. Польові збори дійсно вплинули на свідомість і здоров’я учнів. Попри те, що було доволі важко, всі залишилися задоволені.
Тож за допомогу в організації навчально-польових зборів керівники предмету захисту Вітчизни школи с. Піща Анатолій Ткачук та смт Шацьк Валерій Михальчук щиро вдячні начальнику відділу освіти Шацької РДА Анатолію Павлею, коменданту бази «Медик» ЛМУ Федору Левчуку, та начальнику відділення прикордонного загону с. Піща Олексію Редчуку.
Дмитро Балковий: «На початку я ставився скептично до цього заходу, але поступово змінив свою думку. Я відчув часточку армійського духу. У кінці дня мій організм виснажився, але на душі було легко й весело. Завдяки цим зборам я покращив свій фізичний стан і отримав багато позитивних емоцій».
Максим Літвінчук: «Мабуть, найбільш складним для нас було кілька годин тактичної підготовки. Суть її полягала в тому, що ми бігали у протигазах, кидали гранати, окопувались для оборонного бою. Це було справді виснажливо. Сказати, що це мені не сподобалося, я не можу. Завдяки цим зборам я на кілька годин відчув себе солдатом».
Богдана Оксентюк: «Мені як дівчині найбільше хотілося розповісти про приготування їжі. Поки наші хлопці були зайняті тактичною підготовкою, ми куховарили. Швидко зімпровізували відповідне меню: зварили юшку, спекли картоплю, зробили салат та багато іншої смакоти. Коли хлопці прийшли голодні та змучені, ми їх нагодували. Побачивши їхню реакцію, ми відчули себе справжніми господинями».
Іванна Хомич: «Я не буду вдаватися в подробиці цього дня, а розповім про те, що запам’яталось найбільше: нічну тривогу о третій годині ночі. Директор школи Михальчук Валерій Михайлович, а за сумісництвом командир нашого загону, оголосив підйом, пояснивши це надзвичайним станом. Всі сонні та перелякані збирали свої речі і бігли до транспорту. Але пізніше виявилося, що це навчальна тривога. Протягом 40 хвилин, стоячи посеред лісу, ми бігали, марширували, співали пісні. Також нам дали поглянути в тепловізор. У ці хвилини мене переповнювали емоції».
Марта Федонюк: «Як у справжній військовій частині, після відбою в наших загонах було чергування – по двоє учнів з обох шкіл. Нашим завданням було слідкувати за порядком. Зміна учнів проводилася погодинно. Тому всі відчули себе справжніми охоронцями порядку, і це мені дуже сподобалося».
Орися Ключук: «Протягом усього часу, який ми провели на польових зборах, відчувалась дружня підтримка випускників не лише нашої школи, а й випускників с. Піща. Також надзвичайно важливим є те, що козацька старшина об’єктивно оцінювала роботу команд. Ми були вражені креативністю керівників заходу і сподіваємося, що кожного року будуть проводитися такі збори».
Віта ШЕПЕЛЯ.