Головна Військо Квадрокоптери, які Ковель отримав від німецького міста Вальсроде, доправили бійцям на передову

Квадрокоптери, які Ковель отримав від німецького міста Вальсроде, доправили бійцям на передову

356

Два місяці тому керівник благодійного товариства «Допомога дітям Ковеля»  Міхаель Хааке, перебуваючи у Ковелі, передав міському голові Ігорю Чайці сертифікат на три квадрокоптери. Кошти на них зібрали на ярмарку у німецькому місті Вальсроде.

У Міхаеля та його колег  тоді було прохання, щоб дрони  віддали Ковельському батальйону 100-ї окремої бригади Сил територіальної оборони.

Тож як тільки безпілотники прибули в Україну, вони одразу поїхали до наших захисників, а разом з «пташками» – ще кілька ящиків німецьких смаколиків. Все це доправили хлопцям депутати міської ради  Вадим Клімук та Віктор Данилюк.

Відео від військових зі словами вдячності ми уже відправили в Німеччину. А  Міхаель нам надіслав своє інтерв’ю, яке вийшло в одній із німецьких газет, де  він розповідає про війну в Україні, побачене у Ковелі.

Пропонуємо  кілька думок, які наш хороший друг вирішив донести своїм землякам.

«Війна – це сльози і смерть. На жаль, це забувають багато, хто спостерігає за  цим здалеку. Я був на похороні бійця. Цей біль неможливо описати словами. Хоронять Героїв з почестями – спочатку відспівують в церкві, відбувається піший хід до міської ради, люди стоять на колінах, прапори, сльози» – йдеться у статті.

Міхаель зауважує,  війна зачепила всіх в Україні.  Два роки чиїсь сини, чоловіки, батьки, сусіди, друзі на сході, де кожен день летять бомби. Але разом з тим,  ніхто не хоче  віддавати  ні шматочка території, всі хочуть, щоб росіяни щезли з України.

Він говорить про те, що діти, які були у свій час на відпочинку у Вальсроде, уже стали дорослими. Багато з них воюють. Його знайома молода жінка уже два роки не бачила свого чоловіка, бо він – на фронті. Вона гордиться ним.

Під час поїздки він помітив багато змін – перейменовані вулиці, радянські пам’ятники знесені, не чути російської мови.

«Коли я в Ковелі бачу дитячі очі, на мить забуваю біду. Почуваю себе  як вдома, це – моя друга Батьківщина», – ділиться Міхаель.

Уся громада Вальсроде за ці два роки багато відправила допомоги у Ковель  – пожежні машини, реанімобіль, бус для потреб людей з інвалідністю, генератори, продукти харчування, одяг.

Він наголошує, що ковельчани, мер Ігор Чайка дуже цінують  підтримку партнерів. Про це свідчать слова, які були адресовані йому, які він цитує у німецькому ЗМІ: «Дякуємо, Міхаель, за цю неймовірну любов до України, Ковеля, твоє надійне і дружнє плече, яке ти готовий підставити нам повсякчас. Такі люди, як ти, допомагають наближати нашу Перемогу. Спасибі за все».

 

Ще раз дякуємо. Спасибі ще й від наших воїнів.