Головна Військо Пластикові кришечки – на протези для воїнів АТО

Пластикові кришечки – на протези для воїнів АТО

3411

Школярі загальноосвітніх нав­чальних закладів Шацького району продовжують збирати кришечки від пластикових пля­шок, кошти від переробки яких йдуть на виготовлення проте­зів для воїнів АТО. Нагадаю, нещодавно учні ЗОШ І-ІІ ст. с. Смоляри-Світязькі віддали чле­нам спілки ветеранів АТО Ша­цького району 6 900 зібраних кришечок, за що отримали від бійців грамоти і подарунки. На сьогодні абсолютним рекордс­меном у цій благородній справі є ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, де успішно добіг до завершення другий етап Всеукраїнської акції. За листопад-грудень ми­нулого року шацькі школярі зіб­рали 8 000 кришечок, а за сі­чень-лютий – 17 623. Підбиття підсумків відбулося на шкільній лінійці, на яку було запрошено голову спілки ветеранів АТО Шацького району Віталія Бонка. Директор ЗОШ І-ІІІ ст. смт Ша­цьк Валерій Михальчук озвучив результати акції, назвавши рекордсменів серед класів (8-А – 4 665 кришечок, 6-Б – 3 973, 10 – 3 564) та школярів (Лілія Козак, 8-А клас – 2 889 кри­шечок, Анастасія Піддубна, 10 клас – 677, Лілія Кулачук, 8-А клас – 676. Шкільні активісти отримали з рук керівника гра­моти, а також книгу про війну з підписами бійців, парасолі, пла­с­тикові судочки, пенали, орга­найзери, рюкзаки – від  спілки ве­теранів АТО Шацького райо­ну. Віталій Бонк подякував учням за активність, небайду­жість і патрі­отизм та подарував нав­чальному закладу державний прапор.

Відзначили переможців акції зі збору пластикових закруток і в ЗОШ І-ІІІ ст. с. Світязь. Там школярі зібрали 3 853 кришечки. Переможцями заслужено стали Соломія Сорока, 6-А клас – 1576 кришечок, Ірина Лукашова, 4 клас – 454 кришечки. Серед шкільних колективів перше місце дісталося учням 2-А класу (452 кришечки). Щирі слова вдячності на адресу ді­тей прозвучали з вуст учасни­ків бойових дій зі Світязя Андрія Федуна і Дмитра Шостака. Бійці вручили найактивнішим учас­ни­кам акції торт, шоколадки, книги, а школі подарували си­ньо-жовтий прапор.

Це цікаво. Для виготовлення протеза руки необхідно 500 тисяч кришечок, а для протеза ноги – 850 тисяч. Одна кришечка важить близько трьох грамів. Щоб наз­бирати на один протез, потрібно не менше тонни кри­шечок.

Саме кришечки вирішили зби­рати тому, що матеріал, з якого вони зроблені, найбільш цінний в якості вторсировини. Пер­шим, хто отримав протез ноги за рахунок зібраних кришечок, став військовий із Хмельнич­чини Сергій Тимощук, який втра­тив ліву ногу в боях на бурем­ному Сході.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.