Головна Військо Солдати і їхні сім’ї отримують конкретну допомогу

Солдати і їхні сім’ї отримують конкретну допомогу

2815

Для солдат, жителів Ша­ць­кого району, які беруть участь в АТО, громада зібрала 176 513  грн. Кошти знаходяться на рахунку районної організації ветеранів і використовуються на потреби вояків і їхніх сімей. Зі слів Наталії Борсук, нача­льника відділу з питань надзви­чайних ситуацій Шацької РДА, лише за останній тиждень було передано бронежилет і роз­груз­ку Миколі Півню (с. Омеляне), бронежилет – Олегу Шапрану (смт Шацьк), розгрузку – Юрію Пеху (смт Шацьк), 2000 грн. переказано на банківську кар­т­ку Анатолія Вотька (смт Ша­цьк). Також переказано 6 300 грн на три бронежилети для міс­цевих солдат.

В короткотерміновій відпус­тці побував вдома шачанин Віталій Бонк. В зоні АТО, де воював із терористами, в нього згоріла форма, тому в Шацьку вийшов на зв’язок з волонте­рами, аби допомогли її прид­бати. Громадська рада, що діє при райдержадміністрації, дала добро на виділення 2 000 грн. із коштів, зібраних гро­мадою Шацького району на потреби мобілізованих і їхніх сімей. Все необхідне Віталій придбав у м. Любомль (рюкзак, штани і куртку, що не промо­кають, шап­ку, балаклаву). Лю­бомльські активісти подару­вали якісну форму іноземного виробництва, а представники християнської місії купили ме­дикаменти. Ша­цькі виділили для Віталія про­дукти, спідню білизну, цигарки і навіть дали прапор України. Світязянин Степан Ше­в­чик пожертвував для солдата мішечок сухого тютюну. Зі слів Віталія, хлопці особливо зра­діють цьому презенту, бо ци­гарки зазвичай скоро закін­чу­ються і курити доводиться на­віть траву. Решту грошей Віталій притримав, бо планує в м. Біла Церква купити бушлат.

В антитерористичній операції на Сході країни беруть участь троє жителів Прип’ятської сіль­ської ради: Василь Бородіч (с. Прип’ять), Віктор Данилевич, Павло Марко (с. Кропивники). Зі слів сільського голови Івана Гінчука, місцевими депутатами й активістами було зібрано для солдат 10 тис. грн. допомоги. Для підтримки Василя Бородіча, який виховувався в неповній багатодітній родині, особливо постаралися його друзі, зокрема житель Прип’яті Андрій Карпук.  На гроші, зібрані активістами й депутатами, купили для Василя бронежилет, берці, форму, шкар­петки і згодом пе­редали все це з солдатом-во­линянином, який повертався з від­пустки в зо­ну АТО. Батько сол­дата  Василь Андрі­йович – удівець впродовж 8 ро­ків, безробітний. Весь цей час са­мотужки ставив на ноги п’ятьох дітей, одру­жу­вав старших, учив молодших. У Росії заробив на сільгосп­тех­ні­ку, якою оброб­ляє поля. Однієї лише картоплі садить 80 со­тих, тримає в гос­подарстві дві корови і коня. Хазяйнує, хоч і нелегко йому. Для сім’ї Василя Андрійовича волонтери з районного центру привезли допомогу у вигляді продуктів, одягу та інших необхідних речей. Не хотів брати, казав, що є хліб, є картопля і молоко – для сім’ї вистачить. Впросили, бо допомогу пропонували щиро і від душі.

І батько, і його старенька ма­ти не стримували під час роз­мови сліз, бо їхній Василь впро­довж двох днів не давав про себе знати – його телефон був постійно вимкнутий.

Молімося, щоб усе в хлопців було добре.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.