Головна Військо Урок мужності для шацьких школярів

Урок мужності для шацьких школярів

3373

В переддень свята Перемоги до Шацької ЗОШ І-ІІІ ст. завітали ветерани. Були серед них воїни, що визволяли Вітчизну від загарбників у роки Великої Вітчизняної війни, були й ті, чиє дитинство потоптав брудний нацистський чобіт. Прийшли і ветерани Афганістану, що в молоді роки були кинуті в саме пекло жорстокої війни. Учні, привітавши поважних гостей букетами з червоних гвоздик, вирушили в подорож сторінками історії двох кровопролитних воєн. Віта Сулім, учитель історії, розповіла про події Другої світової, що неминуче наближали День Великої Перемоги. Офіційні дані доповнили своїми спогадами ветерани Михайло Гірич, Лазар Дударчук, Костянтин Чесноков, Микола Данилюк, Степан Королюк, вражаючи уяву дітей трагічними та героїчними епізодами подій 68-річної давності. Василь Семенюк, що належить до категорії «діти війни», пригадав  сутички з фа­шис­тами, тимчасове помеш­кан­ня на болоті, де перехову­ва­лася сім’я; щасливий час виз­во­лення.

Вразили старшокласників і розповіді воїнів-афганців, серед яких були водії БТР-ів і снайпери, ті, що щодня дивилися в вічі смерті і проводжали в останню путь загиблих побратимів. Діти по­бачили в особах вчорашніх сол­дат справжніх героїв, а їхні уроки мужності, сподіваюсь, за­па­м’ятали на все життя. Стар­шок­ласники аплодували тим, хто побував під ворожим обст­рілом, хто, ризикуючи життям, ря­­тував друга, хто їздив не­без­печними афганськими доро­га­ми: Володимиру Носулічу, Миколі Ткачуку, Володимиру Поцьоху, Василю Тереті. Багато цікавого учні дізналися з розповіді Тамари Гурко, вчителя історії школи, про передумови початку багаторічної афганської війни. Завдяки ста­ранням організаторів заходу – Тамари Гулик, вчителя світової літератури, Анни Герман, зас­тупника директора з виховної роботи, Юлії Лісовської, педагога-організатора, – учні перег­ля­нули виставку фотографій на військову тематику, добірку книг про фронтові будні, пригадали кадри з відомих фільмів про війну. Заспівали для ветеранів дві шкільні зірочки Наталія Паламарук та Олеся Сацюк (керівник Валентина Васик).

На завершення заходу заступник голови Шацької РДА Сергій Пархонюк та директор ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк Валерій Михальчук висловили вдячність героям-визволителям за те, що завітали до школи, розповіли про сокровенне, збагатили дітей патріотичними емоціями, посіяли в їхні серця повагу до героїв-співвітчизників.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.