Головна Військо У бійця тероборони з Волині відсутній запис про те що він служить...

У бійця тероборони з Волині відсутній запис про те що він служить в ЗСУ

2818

25 солдатів батальйону тероборони із Нововолинська, яких мобілізували на Схід, нині несуть варту на блок-постах. Про це «Нововолинську Діловому» повідомив один із бійців.

— За нами танковий батальйон, а ми — на варті, — розповідає солдат Андрій Т. — Іще не в зоні АТО. Чекаємо на бронежилети, кошти на які Волинь виділила Нововолинській міській раді, але знаємо, що там чомусь наша влада не спрацювала і гроші довго висіли. Може не якихось банківських рахунках? Словом, чекаємо на забезпечення й досі. Слава Богу, що допомагають волонтери. Правда, їх одиниці, а загалу та чиновникам ми і надалі байдужі…

— Нещодавно отримали біноклі та передачі. Солдати невимовно зраділи. Чекаємо також на кевларові каски, які обіцяли доправити нам уже згодом. — Батальйон поділений на три роти. В кожній є нововолинці. Роти охорони несуть також варту на блокпостах біля кордону з Росією в Сумській області. Буває підіймають взвод о пів на першу ночі та везуть у невідомому напрямку. Приїжджаємо — блокпост. Через добу вертаємось назад до батальйону.

— Також заступаємо в наряди. Охороняємо нашу військову техніку. Правда, охоронці з нас трохи дивні. Посеред кукурудзяного поля сидимо у палатці з автоматами. Навколо вітер гне зелені посіви. Вночі якісь їжаки чи миші шарудять, а ми щоразу здригаємося. Було, що за кільксот метрів спрацювала сигнальна розтяжка, то не знали куди себе подіти. Тепловізорів немає, а в темноті, на жаль, сепаратисти не світяться. Хоча мабуть так це собі уявляє наше високе столичне командування.

— Загалом, жалітися немає на що. Нас не обстрілюють. Гради далеко. Проте усі говорять про зону АТО. Знаємо, що нас тренували, аби доправити саме туди. Це питання прийдешніх днів, думаю, навіть не тижнів. Хоча про плани щодо нашого батальйону ніхто не повідомляє. Живемо у повній невизначеності.

— Що найбільше хвилює? Це наші військові квитки. У них тільки запис від руки — В 0116. Так ознаменували Волинський батальйон територіальної оборони. Немає ані печаток, ані записів про місця дислокації. Це бентежить усіх солдатів. Якщо раптом когось покладуть терористи, то в якому статусі буде розглянуто загибель такого бійця? До якої частини ми належимо? Де штампи про зміну місць дислокації? Потім скажуть, що ми і не воювали зовсім.