Головна Військо У день селища Шацька відбувся благодійний ярмарок на підтримку військових району

У день селища Шацька відбувся благодійний ярмарок на підтримку військових району

3252

Дещо незвичним видалося святкування цьогорічного дня Шацька, яке традиційно у минулі роки проходили з веселими розвагами, концертами, подарунками від спонсорів, молодіжною дискотекою. Проте це 21 вересня для селища відзначилося не менш важливим та значущим не лише для шачан, а й жителів району заходом, хоч і проходило без звичних веселощів.

Благодійний ярмарок, організований з ініціативи громадськості, місцевої влади та волонтерів на підтримку військових Шацького району, що перебувають у зоні АТО, відбувся у критому павільйоні Шацького ринку.

   До акції долучились усі небайдужі жителі району, котрі вносили свій, хоч і невеликий, але вклад в організацію заходу.

Свої вироби та продукцію на ярмарку представили навчальні заклади селища – ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, викладачі та вихованці БДЮТ, студенти та викладачі Шацького лісового коледжу ім. В.Сулька, працівники галузі культури району, санаторій «Лісова пісня», підприємець Неля Сацюк, редакція газети «Шацький край», кондитерський цех Шацького районного споживчого товариства та інші. Свою кондитерську продукцію – домашню випічку та смаколики – привезли навіть волонтери з Любомля. Закликали скуштувати запашні трав’яні чаї, що мають цілющу силу, пос­макувати пампушками та бутербродами працівники санаторію «Лісова пісня» (також передали на рахунок ветеранської організації кошти, виручені від концертів ансамблю «Лісова пісня»). Майже усі вироби з дерева, розсаду кущів та дерев, чучела птахів роз­продали студенти Шацького лісового коледжу (сума виторгу – 2 700 грн.).

Неабиякий попит мала продукція з патріотичною символікою, пропонована Нелею Сацюк. Свої роботи виставили на продаж місцеві талановиті художники Микола Крат та Людмила Максимчук (до речі, три картини на суму тисячу гривень придбали працівники адміністрації Шацького ринку). Цікавилися та купували книги і журнали, прикраси для волосся та іграшки, посуд та одяг. А для дітей при вході в ринок підприємцями були встановлені атракціони.

Замість розважальних пісень лунали патріотичні та українські народні пісні у виконанні народного аматорського колективу «Горлиця» Шацького районного Будинку культури. Зворушливо звучали авторські вірші шачанки Любові Стасюк про маму, рідний край та Україну.

Байдужих у цій акції не було: чи не кожен, хто прийшов на ярмарок, вважав своїм патріотичним обов’язком придбати будь-що  із про­понованого учасниками благодійного заходу, адже люди знали, що усі кошти підуть на підтримку військових Шацького району. Той, хто не мав наміру нічого купувати – просто кидав у прозорі скриньки гроші. Усі виручені кошти (а це – понад 18 тисяч гривень) пе­рераховано на рахунок Шацької районної ради ветеранів. Вони будуть використані для адресної допомоги мобілізованим з Ша­цького району, які беруть участь в АТО.

Віта ШЕПЕЛЯ.