Головна Наради, сесії Як і чим допомагають переселенцям в Шацьку

Як і чим допомагають переселенцям в Шацьку

2956

18 вересня за участю Олександра Куська, голови Шацької РДА, відбулося перше засідання тимчасово діючої моніторингової групи, яка була створена при райдержадміністрації для виявлення на території району вимушених переселенців, котрі виїхали з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та районів проведення антитерористичної операції та з метою на­дан­ня їм соціального захисту. За словами Наталії Борсук, нача­льника відділу з питань надзвичайних ситуацій Шацької РДА, в наш район, як і в інші регіони області, все частіше стали приїжджати пере­се­ленці зі східних областей та Криму, котрі потребують нашої допо­моги. Аби скоординувати свої дії у наданні переселенцям відпо­відної гуманітарної та соціальної допомоги, створити єдину базу даних про людей, які вимушені були покинути місця постійного про­живання через окупацію та бойові дії, керівникам установ та організацій району потрібно докласти чимало зусиль, діяти злагод­жено та активно. В склад комісії включено Наталію Борсук (керів­ник робочої групи), Наталію Новікову, головного спеціаліста ШРЦСССДМ (секретар), Ларису Васейчук, керівника апарату РДА, Миколу Вихора, благочинного Шацької округи, настоятеля храму  Різдва Пресвятої Богородиці смт Шацьк, Анатолія Денисовця, стар­шого дільничного інспектора Шацького РВ УМВС, Катерину Місюк, голову РО ТЧХУ, Аллу Курчак, сімейного лікаря Шацької район­ної лікарні, Адама Дударчука, голову районної ради ветеранів, Анатолія Пінкевича, начальника РВ ГУ МНС, Валерія Андросюка, заступника начальника управління соціального захисту населення Шацької РДА. Також у склад комісії ввійдуть представники районного центру зайнятості та управління Пенсійного фонду в Шацькому районі.

На комісію було запрошено і сім’ї переселенців, проте присутніми були лише родина з містечка Дебальцево (на даний час про­жи­вають у с. Омеляне) та жінка із м. Донецьк (тепер проживає у с. Мельники). На засіданнях комісії буде інформуватися не лише про те, чим допомагатимуть переселенцям в установах району, а й збиратимуть інформацію про потреби цих людей. На даний час майже у кожній сільській раді району проживають вимушені пере­селенці, проте по установах району дані про їх кількість, соціальний статус дещо відрізняються. Тому для створення єдиного реєстру пе­реселенців Наталія Новікова просила керівників установ пові­домляти у їхню службу про людей, котрі приїхали з Криму та сходу Укра­їни та які звертаються в установи з вирішенням певних проб­лем. Таким чином зі створенням єдиної бази легше буде контро­лю­ватися їхнє переміщення. Наталія Федорівна також повідомила, що Закон про вимушених переселенців хоч і подавався до Вер­хов­ної Ради з поправками, проте ще не прийнятий. Одним із пунктів цього Закону передбачено виплату матеріальної допомоги пере­селенцям. Сьогодні в районі офіційно зареєстровано 9 сімей пе­реселенців. Вони усі мають заповнити карту переселенця, а також мати тимчасову реєстрацію, без чого важко буде надати їм допо­мо­гу в установах району. 

Далі члени комісії розповіли про свої функції та обов’язки в до­помозі переселенцям. Зокрема, отець Микола подякував за мож­ливість брати участь в комісії, адже керівництво єпархії дало роз­порядження, аби в кожній парафії, де є сім’ї переселенців, священики допомагали місцевій владі вирішувати проблеми людей, які змушені були покинути свої домівки через військові дії. Перше завдання комісії – знайти на нашій території нормальні умови для проживання переселенців, допомогти їм облаштуватися.

Про те, скільки переселенців звернулося до установ району (Пен­сійного Фонду, управління соціального захисту, центру зайнятості) та яку допомогу та консультації були надані, звітували їхні ке­рівники. Про надання медичної допомоги переселенцям та сім’ям мобілізованих розповіла Алла Курчак. Методист відділу освіти Шацької РДА Олена Моніч зазначила, що в навчальні заклади району влаштовано 9 дітей переселенців: двоє – в смт Шацьк, одна – в с. Пульмо, троє – в с. Світязь, одна – в с. Мельники, двоє – в с. Острів’я. Звернень переселенців про влаштування дітей у дит­садки поки що не було. Директорами шкіл спільно з відділом освіти було вирішено питання із безкоштовним харчуванням цих дітей у школах. Шацьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснено соціальне інспектування сімей-пере­селенців, виявлено потреби родин, усім сім’ям надано необхідну допомогу, комплекс інформаційних і психологічних послуг.

Чи не найбільш актуальною проблемою для переселенців після пошуку житла є працевлаштування. Тож про вакансії та про мож­ливість стажування на підприємствах та організаціях, котрі є в ра­йоні, розповіла Мирослава Терета. Іншою проблемою для пере­селенців, зокрема осіб пенсійного віку, є переведення пенсійних вип­лат за місцем тимчасового проживання. За словами Віктора Гірича, за останні місяці до Пенсійного фонду звернулося 10 пен­сі­о­нерів, з них чотирьом пенсії уже виплачуються, для шістьох че­кають електронні справи. 

Гуманітарну допомогу переселенцям було надано у районній орга­­нізації Товаристві Червоного Хреста (одяг та взуття). До речі, до організації можна приносити продукти харчування тривалого зберігання, які будуть передані сім’ям переселенців, які цього пот­ребують. Також обговорювалася можливість надання фінан­сової допомоги переселенцям від районної ради ветеранів.

Підбиваючи підсумки наради, Олександр Кусько дав відповідні доручення щодо продовження роботи по соціальному забезпе­ченню громадян, які переміщаються з тимчасово окупованих тери­торій і районів проведення АТО.

Віта ШЕПЕЛЯ.